Uživatelé si sami mohou resetovat hesla díky Azure Active directory self-service password reset (SSPR).

Pro nastavení SSPR potřebujete:

Nastavení:

 1. Otevřete svůj Azure portál
 2. Vyberte službu Azure Active Directory
 3. V levém menu vyberte Resetování hesla
 4. Vyberte skupinu, pro kterou umožníte službu SSPR nebo ji ponechte k dispozici pro všechny

Můžete také nastavit povolené metody autentifikace při resetu hesla v položce Metody ověřování. Zadáváte zde počet metod nutných pro resetování i možné volby ověření.

V poslední době jsem si všiml, že mi nechodí zprávy, které si přeposílám z freemailu (konkrétně Gmail) na svou schránku v Office 365. Zjistili jsme, že ji základní antiphishingový filtr vyhodnocuje jako zosobnění uživatele, protože schránka používá stejné jméno. Tyto zprávy poté mizí v karanténě a po 30 dnech se smažou. Pokud máte tento problém také, zde je krátký návod, jak tyto zprávy neblokovat.

 1. Přejděte do centra zabezpečení Microsoft 365 (https://protection.office.com/antiphishing)
 2. V levém menu zvolte Řízení hrozeb >Kontrola > Karanténa
  1. Vyhledejte svůj testovací e-mail
 3. V levém menu přejděte na Řízení hrozeb > Kontrola > Zásada > Ochrana před phishingem
  1. Najděte svou firemní zásadu, nebo klikněte na tlačítko výchozí zásady
  2. Klikněte na Upravit u zásady Zosobnění
  3. Přejděte na záložku akce a vyberte co chcete s e-mailem udělat. Já jsem nastavil z původního přesunutí do karantény, přesunutí do nevyžádané pošty, aby maily nekončily v karanténě a zároveň, aby nám nechodil spam do doručené pošty, kdyby někdo opravdu jméno falšoval.

Připravili jsme speciální nabídku, kterou bychom chtěli pomoct všem podnikatelům a firmám v tomto těžkém období. Spousta firem nyní řeší jak pracovat z domova a vyřizovat schůzky, sdílet obrazovky s problémy a podobně. Pro všechny firmy, které toto řeší jsme se společností Microsoft připravili speciální možnost využívat komunikační nástroj Microsoft Teams pro firmy - zcela zdarma po dobu 6 měsíců.

Microsoft Teams Ikona

Nabídka od Microsoftu skončila 5.5.2020. Bohužel Teams ani Office 365 E1 již nelze získat na 6 měsíců zdarma.

Práce z domova v období koronaviru s Microsoft Teams

Co vám pomůže služba Teams vyřešit v tomto období?

Jaké jsou omezení v 6 měsíčním období?

Pokud hledáte Teams zdarma přes účet Microsoft, Použijte Teams zdarma. (nelze používat na vlastní doméně a přidávat zaměstnance atd.)

Informace pro školy: Školy mají nárok na kompletní Office 365 zdarma, pokud jsou akreditovanou školskou institucí se souvislou výukou a jsou v rejstříku MŠMT. Na portále www.skolanadalku.cz jsou všechny informace zájemce o distanční výuku v Office 365, příručky, záznamy z webinářů, postupy,…

Co musíte udělat abyste získali 6 měsíců Microsoft Teams?

Vyplňte prosím žádost a my vám Microsoft Teams zařídíme. Žádosti jsou vyřizovány nejpozději do dalšího pracovního dne. Vše je na půl roku zadarmo, bez závazků. Základní nastavení vám pomůžeme udělat také zdarma.

Nabídka od Microsoftu skončila 5.5.2020. Bohužel Teams ani Office 365 E1 již nelze získat na 6 měsíců zdarma.

Jak začít s Microsoft Teams?

Microsoft připravil kompletní příručku jak začít s Microsoft Teams. Tuto příručku najdete zde: https://support.office.com/cs-cz/article/video-co-je-microsoft-teams-422bf3aa-9ae8-46f1-83a2-e65720e1a34d?wt.mc_id=otc_microsoft_teams

My vám rádi zodpovíme dotazy na telefonním čísle +420 604 973 176 (Aleš Sýkora) a na e-mailové adrese ino@bestonline.cz . Stejně tak vám rádi pomůžeme se složitějším nastavením služby dle našeho ceníku.

Více informací k Microsoft Teams

Představení služby od Microsoftu (v Angličtině).

Články

Stáhněte si aplikace Microsoft Teams

Apple App Store - https://apps.apple.com/us/app/microsoft-teams/id1113153706

Google Play - https://play.google.com/store/apps/details?id=com.microsoft.teams&hl=cs

Windows, Mac OS, Linux - https://products.office.com/cs-cz/microsoft-teams/download-app

Microsoft již v Září roku 2019 začal automaticky upgradovat firmy používající Skype pro firmy v Office 365 na Teams. Tento nástupce komunikační platformy Skype zahrnuje videokonference, rychlý chat, týmový chat, online schůzky a další možnosti komunikace a spolupráce. Aplikace Teams si nainstalujete mobilní zařízení s iOS a Android a na počítače PC a MAC.

V době před 21.7.2021 tak nastává zvláštní období. Některé firmy používají Teams, jiné Skype pro firmy, některé oboje v ostrovním režimu. Co nás přivedlo do této situace? Jeden neštastný e-mail pro administrátory firem v Office 365. Proč nešťastný? Protože mnoho společností nepoužívá pro administrátorský účet licenci Office 365 s Exchangem a nemá nastaven jiný technický kontakt. Tudíž je automatický upgrade na Teams jednoho dne zaskočil. A stalo se nevyhnutelné: "Dobrý den pane Sýkoro, nemůžeme se přihlásit do Skypu pro firmy, mohl byste se na to kouknout?". Takhle to 1. Září 2019 začalo.

Microsoft Teams? My chtěli změnu, ale...

Nejčastější a největší problém při zavádění nových služeb a technologií do firem je nevole lidí, kteří chtějí změnu, nebo vlastně, nechtějí a navíc, kdo změnu povede?

Vypůjčeno od: https://www.torbenrick.eu/blog/change-management/change-management-comic-strips/

Uživatelé Skypu pro firmy byli často zmatení jeho prostředím. I když možná změnu nechtěli (po té, co se naučili ve Skypu orientovat), tak Microsoft ano. Microsoft tlačí na vývoj Office 365, aby nabídl svým uživatelům co nejlepší možnosti práce a komunikace v přehledných a jednoduše použitelných aplikacích. Moderní doba vyžaduje moderní řešení s prvky, na které jsme zvyklí. Což - narovinu, Skype pro firmy rozhodně nebyl. Jeho přdchůdce Microsoft Lync byl vydán v roce 2010 a od té doby se uživatelské prostředí moc neměnilo.

Příchod Teams s sebou přinesl rychlý chat s historii jako v messengeru, mobilní aplikaci jako WhatsApp a týmové chaty (kanály) jako Slack... Takže nebojte. Pokud už jste někdy chatovali na facebooku, nebo ve WhatsAppu, na prostředí Teams si brzy zvyknete.

My ale platíme Skype pro firmy!

Ptáte se jaké jsou licenční podmínky? Pokud máte licenci na Skype pro Firmy, můžete zatím používat Skype pro firmy až do konce jejího života. Aplikaci Teams již samostatně jako skype nezakoupíte, je dostupná pouze pro uživatele Office 365. Takže pokud zrovna obnovujete licence, doporučuji přejít na Office 365 Business Essentials. Pokud potřebujete Teams jen pro sebe, sáhněte po verzi Microsoft Teams zdarma.

Jsou Teams dražší než Skype pro firmy?

Finančně to znamená, že pokud chcete přejít ze Skypu pro firmy na Teams, potřebujete minimálně licenci Office 365 Business Essentials, která vás vyjde levněji, než samotný Skype pro Firmy. To je příjemná změna, protože v rámci Office 365 získáte i OneDrive pro Firmy, Office Online, Exchange Online a můžete pomalu svou firemní infrastrukturu přesunout do Office 365.

Dobře, tak chceme Teams, co máme dělat?

Jste nový zákazník bez jakýchkoliv licencí?
Kupte si Office 365 Business Essentials.

Máte licence na Skype pro firmy plán 2?
Přejděte na licence Office 365 Business Essentials a proveďte upgrade na Teams ve správci Office 365.

Máte licence Office 365 obsahující Teams?
Proveďte upgrade na aplikaci Teams ve správci Office 365.

Jste externista a nechcete si kupovat Teams nebo Office 365 pro firmy?
Stáhněte si Teams zdarma a poproste o přidání do týmů pomocí Microsoft účtu.

Licence Office 365 s Teams máme, jak upgradovat?

Pokud jste nebyli upgradováni ze Skypu pro Firmy na Teams automaticky, postupujte podle následujících kroků a v centru pro správu Teams spusťte upgrade. Pokud jste velká společnost, nebo IT oddělení - můžete použít workshopy přechodu na Teams zdarma od Microsoftu.

 1. Přihlašte se do Office 365 jako správce
 2. Otevřete správce Teams

Krok 1 - upozorněte uživatele o změně (volitelný krok)

 1. V administraci Teams vyberte Nastavení na úrovni organizace > Upgradování aplikace Teams
 2. V sekci nastavení koexistence zaklikněte Upozorněte uživatele Skypu pro firmy, že je k dispozici upgrade na aplikaci Teams.
Administrace aplikace Teams

Krok 2: Nastavte mód koexistence na Pouze Teams

 1. V administraci Teams vyberte Nastavení na úrovni organizace > Upgradování aplikace Teams
 2. Vyberte Režim koexistence Pouze aplikace Teams.

Po upgradu to může 24h trvat, než bude vše fungovat jak má.

TIP: Používáte Skype pro Firmy pro sdílení obrazovky a předávání řízení lidem mimo vaši společnost? Povolte si to ve Správce Microsoft Teams > Schůzky > Zásady schůzek > Globální > Sdílení obsahu > Povolit externím účastníkům požádání o řízení nebo jeho předání.

Kde co v Teams najdu?

Aplikace Teams nabízí podobné uspořádání, jaké můžete znát i z jiných chatovacích platforem dnešní doby. V levém menu najdete přepínání mezi týmovými chaty a chaty s jednotlivci/skupinami. V pravém okně vždy seznam konverzací a konverzační okno.

Prostředí chatu s jednotlivcem/skupinou v Teams.
Prostředí chatu s jednotlivcem/skupinou v Teams.

Velice důležitou částí aplikace Teams jsou týmy. Každý tým je postaven na Skupině Office 365. To znamená, že s vytvořením týmu vytvoříte i poznámkový blok týmu a jeho úložiště dat na SharePointu. K tomu se vytvoří i e-mailová adresa a kalendář. V týmu můžete vytvářet kanály - tedy taková podvlákna. Má li vaše firma 2 oddělení, mohou tato oddělení být kanály pod týmem vaší organizace, nebo vlastní týmy s vlastními podkanály. Podle toho, jak chcete nastavit přístupy pro jednotlivé uživatele.

Týmy můžou mít své moderátory a můžete nastavit, kdo smí přidávat příspěvky. Takže pokud máte vlastní jídelnu, můžete jí udělat kanál, kde bude denně přidávat nabídku :).

 Prostředí chatu v kanálu týmu v Teams.
Prostředí chatu v kanálu týmu v Teams.

Schůzky v Teams naplánované přes Outlook?

Jak můžete vidět prostředí Teams je přehledné a jednoduše ovladatelné. Funkcionality oproti Skypu pro Firmy pouze přibyly. Co se týká naplánování schůzky přes Teams pomocí Outlooku, i to zůstalo zachováno. Skype meeting addin nahradil Teams meeting add-on. Vytvoření schůzky funguje úplně stejně jako dříve. Co je velká výhoda, tak to, že pokud schůzku máte s někým, kdo Teams nemá, nemusí si je na platformě Windows ani stahovat. V aktuální verzi Windows 10 stačí mít prohlížeč Microsoft Edge, který se dokáže připojit ke schůzce v Teams, bez stahování jakýchkoliv doplňků.

Teams Meeting Addin v Outlooku
Teams Meeting Addin v Outlooku

Kompatibilita se Skypem pro firmy

Pokud vaši klienti, nebo obchodní partneři používají ještě Skype pro Firmy (v Office 365), nemusíte se bát. Obě dvě platformy spolu umí komunikovat. Z mých zkušeností se to občas chová zvláštně, ale většinou se dovoláíte.

Má tedy smysl přejjít na Teams?

Za mě určitě. Čím dříve, tím lépe. Uživatelé určitě ocení nové funkce v chatech a rychle si zvyknout na novou komunikaci přes Teams. Věřím, že nasazení Teams ve firmě bude přínosem. Pokud vás nenapadá jak začít, vytvořte si třeba tým pro zábavu a přidejte základní kanály - obědy, zábava. Můžete si zde domlouvat kam půjdete na oběd, nebo sdílet vtipné meme 🙂 a naučit tak uživatele Teams používat.

Pokud máte zájem o licence Office 365 obsahující Microsoft Teams, nebo máte nějaký dotaz, neváhejte mě kontaktovat pomocí formuláře níže, nebo zavolejte na HOTLINE 555 501 810.

Přeji vám příjemnou práci s Teams, Aleš Sýkora

Výběr správných licencí Office 365 je pro mnoho lidí oříšek. Existuje totiž tolik variant, že není úplně jasné, které Office 365 jsou určené pro koho. Proto s výběrem nechvátejte a podívejte se pro koho jsou které licence určené.

Licencování Office 365 - základní rozdělení

Licence pro malé firmy a podnikatele:
Office 365 Business

Licence pro velké podniky:
Office 365 Enterprise

Licence pro domácnosti a jednotlivce:
Office 365 Home

Licence pro školy:
Office 365 Education

Licence pro státní správu:
Licence Office 365 Government

Licence pro neziskové organizace:
Office 365 Nonprofit

Pozor na podvodníky na Aukro.cz!
Neexistuje trvalá licence Office 365 ani Office 365 ZDARMA!

Office 365 podvod Aukro
"Trvalá licence" běžně nabízená na Aukro.cz je pouhým licenčním podvodem.

Licence Office 365 podle použití

Máte-li zájem o některou z licencí, neváhejte nás kontaktovat, nebo si objednejte online. Pokud nenajdete požadovanou licence v nabídce, ozvěte se nám. Máme oprávnění dodat vám jakoukoliv licenci.

Licence Office 365 pro komerční účely

Výhoda licencí Business a Enterprise je v tom, že je lze jakkoliv kombinovat, včetně kombinace se samostatnými licencemi pro služby (Exchange Online, SharePoint atd.). Obsahují přehlednou online administraci a k dispozici je máte do několika minut. Licence pro komerční sféru jsou vázány na tzv. Účet organizace (kromě licence pro Jednotlivce).

Licence prodávají partneři Microsoftu jako jsme my. Partneři vám poskytnout platbu na fakturu v CZK a svoje know-how. Partner vám pomůže s nastavením a poradí s používáním služeb. Výhodu licence pro jednotlivce jsme nenašli.

Malá firma
(do 300 lidí)
*Podnikatel
(jednotlivec)
Velký podnik
(nad 300 lidí)
Office 365 Business
Office 365 Enterprise
Office 365 pro Jednotlivce

*nedoporučujeme používat Office 365 pro jednotlivce z důvodu absence e-mailu na vlastní doméně. Navíc lze nainstalovat pouze na 1 PC.

Licence Office 365 pro nekomerční účely

Licence pro nekomerční sféru jsou vázány na tzv. Účet Microsoft a nelze je jednoduše spravovat. Licence také nenabízí E-mail na vlastní doméně, proto nejsou vhodné pro použití pro komerční účely.

Studenti mají licence Education od školy zadarmo. Licence Office 365 Education mají stejnou správu jako licence Business a Enterprise.

Registrace škol: https://go.microsoft.com/fwlink/p/?LinkID=787538.
Registrace studentů a učitelů: https://go.microsoft.com/fwlink/p/?linkid=2100038.

DomácnostStudent
Office 365 pro Domácnosti
Office 365 Education (A1/A2/A3)
Office 365 pro Jednotlivce

*Studenti mohou získat licenci Office 365 Education zdarma od školy. Pokud jej nezískají, alternativou je Office 365 pro jednotlivce.

Licence Office 365 pro školy, neziskovky a státní správu

Speciální licence, které požadují speciální vstupní ověření, zda je daná organizace oprávněná je používat. Používá se Účet organizace a licence nabízí přehlednou správu. Je možné je kombinovat s licencemi Enterprise, Business a samostatnými produkty (Exchange Online, SharePoint atd.).

ŠkolaNeziskovkaStátní správa
Office 365 Education (A1/A2/A3)
Office 365 Nonprofit
Office 365 Government

Licence podle názvu

Licence Office 365 Business

Licence Office 365 Business nabízí kompletní řešení pro malé a střední firmy do 300 zaměstnanců. V nabídce jsou tyto licence:

Nejlepší licence Office 365 Business je licence Business Premium. Zobrazte si detailní porovnání Office 365.

Základní rozdíly licencí Office 365 Business

BusinessBusiness PremiumBusiness Essentials
Kancelářské aplikace Office
E-mail na vlastní doméně
Cloudové úložiště OneDrive
Chat a videokonference Teams
Firemní Intranet SharePoint

Licence Office 365 Enterprise

Licence Office 365 Enterpise nabízí kompletní řešení od e-mailů a ochrany dat až po telefonní ústřednu. Licence jsou určeny pro velké podniky od 300 zaměstnanců, ale lze je zakoupit i po 1ks. Mezi licence patří:

Nejprodávanější licence je Office 365 Enterprise E3. Zobrazte si detailní porovnání Office 365.

Základní rozdíly licencí Office 365 Enterprise

E1E3E5ProPlus*F1
Kancelářské aplikace Office
E-mail na vlastní doméně
Cloudové úložiště OneDrive
Chat a videokonference Teams
Firemní Intranet SharePoint
Sociální síť Yammer
Analýzy v Power BI

* Licence F1 obsahuje pouze základní funkce s pouhým 2GB na maily a 2GB na OneDrivu. Jde o tzv. Kiosek, který se používá např. ve výrobě, kde se střídají směny.

Licence Office 365 Education

Licence Office 365 Education nabízí kompletní řešení Office 365 pro školy a studenty. Mezi licence patří:

 • Office 365 A1
 • Office 365 A3
 • Office 365 A5

Máte zájem o licence pro školy? Zavolejte na naši hotline: +420 555 501 810 nebo nám napište na info@bestonline.cz a my se vám ozveme.

Základní rozdíly licencí Office 365 Education

A1A3*A5*
Kancelářské aplikace Office
E-mail na školní doméně
Cloudové úložiště OneDrive
Chat a videokonference Teams
Firemní Intranet SharePoint
Sociální síť Yammer
Plánování schůzek s rodiči přes Bookings
Analýzy v Power BI

Licence Office 365 Government

Licence Office 365 Government nabízí kompletní řešení Office 365 pro státní správu. Mezi licence patří:

 • Office 365 G1
 • Office 365 G3
 • Office 365 G5

Máte zájem o licence pro státní správu? Zavolejte na naši hotline: +420 555 501 810 nebo nám napište na info@bestonline.cz a my se vám ozveme.

Základní rozdíly licencí Office 365 Government

G1G3*G5*
Kancelářské aplikace Office
E-mail na doméně
Cloudové úložiště OneDrive
Chat a videokonference Teams
Firemní Intranet SharePoint
Cloud PBX telefonní ústředna

Licence Office 365 Nonprofit

Licence Office 365 Government nabízí kompletní řešení Office 365 pro neziskové organizace. Mezi licence patří:

Do 300 uživatelů:

 • Office 365 Nonprofit Business Essentials
 • Office 365 Nonprofit Business Premium

Nad 300 uživatelů:

 • Office 365 Nonprofit E1
 • Office 365 Nonprofit E3
 • Office 365 Nonprofit E5

Máte zájem o licence pro neziskové organizace? Zavolejte na naši hotline: +420 555 501 810 nebo nám napište na info@bestonline.cz a my se vám ozveme.

Základní rozdíly licencí Office 365 Nonprofit

EssentialsPremiumE1E3E5
Kancelářské aplikace Office
E-mail na vlastní doméně
Cloudové úložiště OneDrive
Chat a videokonference Teams
Firemní Intranet SharePoint
Analýzy v Power BI

Licence Office 365 Home

Licence Office 365 Home nabízí kancelářské aplikace a základní cloudové služby pro domácnosti a jednotlivce. Mezi licence patří:

 • Office 365 pro Domácnosti
 • Office 365 pro Jednotlivce

Máte zájem o licence pro domácí použití? Zavolejte na naši hotline: +420 555 501 810 nebo nám napište na info@bestonline.cz a my se vám ozveme.

Základní rozdíly licencí Office 365 Home

*JednotlivciDomácnosti
Kancelářské aplikace Office
E-mail na vlastní doméně
Cloudové úložiště OneDrive
60 min do telefonních sítí přes Skype

*Office 365 pro jednotlivce lze nainstalovat na 1 počítač a 1 mobilní zařízení. Office 365 pro Domácnosti na 6 počítačů a 6 mobilních zařízení (6 uživatelů).

Potřebujete jen některou z cloudových služeb?

Nevadí, nemusíte si kupovat celé Office 365, pokud chcete pouze OneDrive, Exchange, nebo jinou cloudovou službu. Všechny lze zakoupit samostatně nezávisle na předplatném Office 365.

Kam dále?

Pokud jste si vybrali licenci, která vám vyhovuje, ozvěte se nám a my vám zprostředkujeme její nákup. Pokud si nevíte rady, zavolejte nám na +420 555 501 810 nebo nám napište na info@bestonline.cz. Můžete využít i kontaktní formulář níže, nebo náš chat.

Cloudových úložišť se na trhu objevuje čím dál více. Já jsem vybral ty, které jsou mezi firmami nejpoužívanější. Zaměřil jsem se na úložiště OneDrive pro firmy, Disk Google a firemní DropBox.

V testu jsem porovnal možnosti sdílení, zálohování, obnovy dat, velikost úložiště, zabezpečení a další faktory.

Vítězem testu se stal OneDrive pro firmy, který poskytl nejlepší poměr cena/výkon.

K čemu slouží cloudová úložiště?

Cloudová úložiště jsou relativně širokým pojmem. Jejich využití je vhodné pro např.: zálohování a synchronizaci dat, týmovou spolupráci nebo pro provoz aplikací, firemních serverů a jiné infrastruktury.

9 Výhod cloudových úložišť

1. Synchronizace dat
Vytvoříte soubor a po jeho synchronizaci ho máte dostupný ve všech zařízeních připojených ke cloudovému úložišti.

2. Přístup odkudkoliv
Ke svým datům se dostanete téměř z jakéhokoliv zařízení s internetovým prohlížečem a připojením k internetu.

3. Sdílení souborů
Sdílet data můžete kolegovi či externímu obchodnímu partnerovi, který je následně může zobrazit a upravovat.

4. Spolupráce v reálném čase
Pracujte ve více lidech na jednom dokumentu v reálném čase. Konec desítek různých verzí dokumentů.

5. Zálohování a bezpečnost dat
Data jsou uložena v obrovských datových centrech a zabezpečena na nejvyšší úrovni. Nepodléhají životnosti vašeho hardwaru.

6. Obnova odstraněných souborů
Cloudová úložiště umožňují obnovit odstraněná data stará až 90 a více dní, takže se nemusíte bát, že o něco přijdete.

7. Automatické verzování souborů
Úložiště obsahující kancelářské aplikace automaticky ukládají vaši práci a vytváří verze souborů. Takže se můžete kdykoliv vrátit zpět.

8. Rychlé vyhledávání
Servery s daty nabízí mnohem rychlejší vyhledávání než vaše zařízení. Navíc dokážou vyhledávat i uvnitř dokumentů různých typů a v obrázcích.

9. Integrace
Cloudová úložiště lze propojit a integrovat. Například s kancelářskými aplikacemi, CRM a jinými aplikacemi a službami třetích stran.

5 Nevýhod cloudových úložišť

1. Nutnost připojení k internetu
Pokud nemáte soubory z úložiště synchronizované a nejste připojeni k internetu, nedostanete se k nim.

2. Soukromí a zabezpečení
Čtěte smluvní podmínky a nastavte pravidla, aby nedocházelo k úniku dat. Provozovatelé si mohou vyhrazovat přístup a plná práva k vašim datům.

3. Problémy se synchronizací
Může se stát, že selže synchronizace. Ať už z důvodu chyby v aplikaci nebo špatného připojení.

4. Velikost úložiště
U cloudových úložišť existují limity velikosti úložiště. Většinou je to 1TB u nižších předplatných a 5TB nebo neomezené u vyšších.

5. Operační systém
Cloudová úložiště většinou nemají oficiální aplikace pro operační systém Linux. Náhradou mohou být aplikace třetích stran.

Co je OneDrive pro firmy?

OneDrive web

OneDrive je cloudové úložiště od Microsoftu, která umožňuje uživatelům ukládat a chránit soubory, sdílet je s ostatními a dostat se na ně odkudkoli na všech svých zařízeních. 

OneDrive byl spuštěn poprvé v Srpnu roku 2007 jako Windows Live Folders. Následně se přejmenoval na Windows Live SkyDrive a později v roce 2014 na dnešní OneDrive. OneDrive patří mezi nejpropracovanější cloudová úložiště. OneDrive existuje ve verzi pro domácí a firemní použití (OneDrive pro firmy).

Co je Google Disk?

Google Disk

Google Disk je cloudová služba od Googlu, umožňující uživatelům úschovu a sdílení dat, která mohou upravovat v kancelářském balíku Google Docs. Tímto se Google Disk stal velkou konkurencí kancelářským aplikacím Office od Microsoftu.

Google Disk byl spuštěn v roce 2012 a od té doby se neustále vylepšuje. K dispozici je verze zdarma i placená verze (zpravidla součástí Google G Suite).

Co je Dropbox?

Dropbox web

Dropbox je webové úložiště používající cloud computingu (cloudové úložiště). Jako ostatní cloudová úložiště umožňuje uživatelům synchronizovat, ukládat a sdílet dokumenty.

Vznik Dropboxu je oficiálně datován na rok 2008. Je nabízen v placené a neplacené verzi.

Cenová politika


Cloudové služby se platí formou předplatného. Máte možnost platit rok předem, nebo platit měsíčně. Cloudové služby lze zahrnout do účetnictví viz. Office 365 z pohledu účetnictví.

Služby můžete zakoupit na stránkách výrobce, nebo u certifikovaných prodejců a partnerů (jako jsme my). Výhodou nákupu přes partnera je platba v CZK na fakturu, pomoc s nastavením služeb (vzdálená správa) a školení.

Nevýhodou nákupu u výrobce je často obtížné získávání faktur a nutnost zadání platební karty. Samotní výrobci nabízejí technickou podporu v ceně služby (partneři nemohou, nejsou vývojáři), ale žádnou podporu nasazení služeb.

OneDrive pro Firmy
Microsoft nabízí OneDrive pro firmy jako samostatnou službu ve dvou plánech. Také je možnost OneDrive zakoupit ve firemním balíčku Office 365, kde nabízí navíc i kancelářské aplikace Office, e-mail na vlastní doméně Exchange Online a další aplikace pro firmy. Lze platit 1x měsíčně nebo 1x ročně (levnější).

PlánÚložištěCena za měsíc (roční předplatné)
OneDrive pro firmy plán 11TB / 1 uživatel4,20 €
OneDrive pro firmy plán 28,40 €
Office 365 Business Premium 1TB / 1 uživatel10,50 €

U nás zakoupíte roční předplatné:

Google Disk
Google jako jediný nemá jasně daný ceník. Mezi svými službami nabízí 1 možnost využít Google Disk samostatně ve verzi Enterprise, jinak se Google Disk dá získat pouze společně s předplatným konkurenčního balíku Google G Suite.

PlánÚložištěCena za měsíc (roční předplatné)
G Suite Basic30 GB / uživatel5,20 €
G Suite Business *1 TB / uživatel10,40 €
G Suite Enterprise * 1 TB / uživatel23 €
Google Disk Enterprise 8 $ / aktivní uživatel + $1 / 25GB

*5 a více uživatelů = neomezené úložiště

U nás zakoupíte roční předplatné:

Dropbox Business
U Dropboxu jste podmíněni nákupem minimálně 3 licencí. Velikost Dropboxu není pro 1 uživatele, ale pro celý tým, tedy pro všechny uživatele.

Plán ÚložištěCena za měsíc (roční předplatné)
Dropbox Business Standard*3 TB / celý tým10€ / 1 uživatel
Dropbox Business Advanced*15€ / 1 uživatel
Dropbox Business EnterpriseCustom

*min. 3 uživatelé

Vítěz = OneDrive pro firmy
Nám přijde nejsympatičtější cenová politika Microsoftu, která nás neomezuje počtem uživatelů, nebo vázáním na kompletní firemní balíček. Můžeme tedy používat to co potřebujeme a platit pouze za to. Zároveň je tu možnost výhodných předplatných, které za zajímavou cenu doplňují OneDrive o další aplikace zvyšující produktivitu.

Sdílení souborů


Všechna vybraná úložiště nabízí podobné možnosti sdílení souborů. Jediný rozdíl najdeme v možnostech nastavení bezpečnosti sdílených dat.

OneDrive pro firmyGoogle DiskDropbox Business
Sdílení pomocí e-mailu, odkazuanoanoano
Nastavení expirace odkazuanoneano
Nastavení hesla ke sdíleným datůmanoneano
Sdílení z aplikace v PCanoanoano
Přehled sdílených souborůanoneano
Nastavení pravidel sdílení administrátoremanoanoano
Propojení s Outlookemanoanoano
Možnost vyžádání nahrání souborůneneano

Nejlepší volba = Dropbox a OneDrive pro firmy
Dropbox nabízí oproti OneDrivu ještě možnost vyžádat si soubor, která lze v OneDrivu nahradit sdílením složky, kam vám daná osoba nahraje data. OneDrive zase nabízí lepší (nativní) integraci s Outlookem a ostatními aplikacemi Office, která může usnadnit a zrychlit práci.

Spolupráce v reálném čase


Spolupráce v reálném čase vyžaduje kancelářské aplikace. S OneDrivem pro firmy získáváte automaticky Office Online, s Google Diskem pak Googe Docs.

Dropbox nabízí integraci do Office pomocí Dropbox Badge, která ukazuje kdo právě edituje soubor a má ho uzamčen. Také nabízí propojení s Office Online pro vlastníky firemní licence Office 365.

OneDrive pro firmyGoogle DiskDropbox Business
Zobrazení aktuální aktivity v dokumentuanoanoano
Editace a komentování dokumentu v reálném časeanoano*ano
Spolupráce v reálném čase pomocí desktopové aplikaceanonene

*Pokud máte licenci na Office 365 pro firmy, obsahující Office Online

Vítěz = OneDrive pro firmy
Microsoft vyhrává nad ostatními hlavně integrací spolupráce v reálném čase do desktopových aplikací Office. Stačí tedy otevřít synchronizovaný soubor v počítači, pomocí aplikace Office a nemusíte vůbec spouštět prohlížeč.

Dropbox v tomto odvětví bohužel zaostává, protože nemá svůj balík kancelářských aplikací. Pokud jste vlastníkem licence na Office 365, můžete kolaborovat s ostatními v Office Online, ale v ten moment pravděpodobně budete využívat OneDrive, který je součástí většiny licencí Office 365.

Integrace aplikací třetích stran


Všechny aplikace nabízí možnost rozšíření a integrace s integračními a automatizačními systémy jako je Zapier nebo Integromat. OneDrive pro firmy je pak integrován kompletně se všemi aplikacemi Office a celým cloudovým systémem Office 365.

OneDrive pro firmyGoogle DiskDropbox Business
Automatizace pomocí Integromat, Zapier a další.anoanoano
Nativní online aplikace pro úpravu dokumentůanoanone
Rozšíření pomocí doplňkůanoanoano
Obchod s doplňkyanoanone
Přístup přes APIanoanoano

Vítěz = OneDrive pro firmy a Google Disk
OneDrive pro firmy nabízí rozšíření pomocí obchodu s aplikacemi Microsoft Appsource. Google má svůj G suite Marketplace. Dropbox nabízí integraci se slackem, autodeskem, jirou a několika dalšími službami ale nenabízí obchod doplňky.

Bezpečnost přenosu dat a úložiště


Všechny tři služby jsou zabezpečené na podnikové úrovni a dokáží vynutit dvoufázové ověření uživatelů. Některé na Digital Rights Management (DRM) a Information Rights Management.

OneDrive pro firmyGoogle DiskDropbox Business
Šifrovaný přenos datTLSTLSTLS
Zabezpečení úložištěAESAESAES
Vynucení dvoufázového ověřeníanoanoano
Správa zacházení s daty (DRM, IRM)anoanone
Vzdálené odstranění datanoanoano

Vítěz = OneDrive pro firmy a Google Disk
OneDrive jsme vybrali, protože nastavení ochrany dat je v něm na nejpokročilejší úrovni díky službě Azure Rights Management Protection, kterou používá Azure Information Protection. Nastavení ochrany dokumentů je ve OneDrive, potažmo v Office 365 rozhodně nejpokročilejší.

Microsoft jediný uvádí jakou úroveň zabezpečení používá (TLS 1.2 2048-bit, AES 256-bit, splňuje FIPS 140-2) a další informace o zabezpečení. Ostatní služby se o tom moc nezmiňují, nebo informace vůbec neuvádějí.

Historie verzí a obnova souborů


OneDrive pro firmyGoogle DiskDropbox Business
Uchování dat v koši93 dní30 dní120 dní
Historie verzíanoanoano

Vítěz = Dropbox Business
Dropbox uchovává smazaná data a historii verzí 120 dní. U ostatních lze ještě nastavit různá pravidla a dobu retence upravit. V základním nastavení je ale Dropbox Business nejlepší.

Aplikace a podpora operačních systémů


OneDrive pro firmyGoogle DiskDropbox Business
Windows klientanoanoano
Mac OSanoanoano
Linux*ne*neano
Androidanoanoano
iOSanoanoano

*lze použít aplikaci třetí strany

Vítěz = Dropbox Business
Dropbox jako jediný nabízí oficiální podporu operačního systému linux a svého klienta ke stažení i pro zařízení používající tento OS.

Česká lokalizace


OneDrive pro firmyGoogle DiskDropbox Business
Češtinaanoanone

Vítěz = OneDrive pro firmy a Google Disk
Jediný Dropbox nenabízí pro svou službu a aplikace českou lokalizaci, což může pro mnoho uživatelů být značný problém.

OneDrive pro firmy vs. Google Disk vs. Dropbox Business, kdo vyhrál?


OneDrive pro firmyGoogle DiskDropbox Business
Cena100
Sdílení101
Spolupráce100
Integrace110
Bezpečnost110
Historie001
Podpora OS001
Čeština110
Celkem533

Nejvíce bodů v našem testu získal Microsoft OneDrive pro firmy. Uživatelé OneDrive ocení jeho propojení na Office 365, rozsáhlé nastavení bezpečnosti, integraci s aplikacemi Office a další funkce.

Ukázkové příklady pro lehčí rozhodování:

My v Innovative Business používáme na synchronizaci dat OneDrive pro firmy. Veškerá data pak zálohujeme pomocí zálohování Azure Backup. Doporučujeme mít data zálohovaná na 2 až třech místech.

Tyto služby můžete zakoupit na našem e-shopu:

Rádi zodpovíme vaše dotazy:

Připravili jsme deset nejčastějších důvodů, které vedou firmy k přechodu z interního provozování IT do online služeb.

(Pokračování textu…)

Outsourcing IT služeb má více pro než proti. V rámci objektivity ale přinášíme také přehled nejčastějších námitek.

(Pokračování textu…)

Chcete-li povolit nebo zakázat integraci služby Microsoft Flow ve vaší organizaci, tak jako administrátor Microsoft Dynamics 365 přejděte do nabídky Nastavení > Správa > Nastavení systému > Vlastní nastavení:

Povolte nebo zakažte Flow ve vaší organizaci a potvrďte volbou OK.

S Flow pak můžete pracovatž přímo na kartách:

Pozn.: Ve výchozím nastavení všechny role zabezpečení umožňují uživatelům spouštět toky u záznamů, ke kterým mají přístup.

 

 

Jedním z nejčastějších dotazů je, jak dostat externí kontakty do distribučního listu. Ne do skupiny, ale čistě jen za účelem přeposílání e-mailů mimo doménu vlastníka účtu. Emaily zaslané na tuto adresu není třeba nikde archivovat ani fyzicky ukládat, jen je prostě přeposlat lidem s e-maily mimo organizaci. Zde je návod:

(Pokračování textu…)

Pokud nechcete migrovat svůj komunikační nástroj Skype pro firmy do služby (SfB) Microsoft Teams a ani mást uživatele možností výběru který nástroj chtějí využívat, můžete prozatím ponechat vše při starém a do budoucna si naplánovat přechod s adekvátním informováním uživatelů, doladěním pravidel komunikace a podobně.

Microsoft v tuto chvíli (únor 2019) všem uživatelům Office 365 (ale i předplatného samotného Skype pro firmy!) nastavuje režim koexistence mezi aplikací Teams a Sfb na tzv. "ostrůvky", tedy uživatelé si mohou vybrat, zda chtějí používat tu či onu aplikaci. Protože jejich koexistence je v tuto chvíli u většiny našich klientů nechtěná a způsobuje nežádoucí komunikační problémy, je zde krátký návod, jak "ostrůvky" zakázat a zůstat ve stávajícím modelu používání.

 1. V Admin centru se přihlaste do nového Centra pro správu Teams a Skype
 2. Přejděte do Nastavení na úrovni organizace a zvolte Upgradování aplikace Teams. Nastavte následující:
 3. Své volby uložte a vše zůstává při starém. Pochopitelně, až si aplikaci Teams vyzkoušíte a budete jí chtít zpřístupnit v rámci firmy, uděláte to naprosto stejným postupem, jen se zvolením jiných předvoleb.

Zdroje:

Pro nastavení přihlašování svým účtem z Office 365 do Requestoru potřebujete získat ID adresáře svého Active Directory a vytvořit ID aplikace Requestor. Tyto dvě hodnoty zadáte do svého Requestoru a je hotovo.

(Pokračování textu…)

Na této adrese najdete platné smlouvy Microsoft Cloud ve všech evropských jazycích: https://docs.microsoft.com/en-us/partner-center/agreements#europe. Přímý odkaz na tu českou je zde: http://download.microsoft.com/download/2/C/8/2C8CAC17-FCE7-4F51-9556-4D77C7022DF5/MCA2017Agr_EMEA_EU-EFTA_CZE_Sep20172_CR.pdf.

Pokud chcete mít velmi transparentně pod kontrolou útraty na vašem Azure portálu, pravděpodobně budete chtít využívat možnost "nabíjet" si kredit svého účtu prostřednictvím kupónů. Pokud si od nás objednáte Microsoft Azure kredit, dostanete od nás fakturu v Kč a kód ve tvaru XXXXX-XXXXX-XXXXX-XXXXX-XXXXX. Kam ho zadat vám ukážeme v následujícím jednoduchém návodu.

(Pokračování textu…)

Pokud používáte Google Drive a někdy jste si na něm chtěli otevřít uložený dokument ve Wordu, Excelu, PowerPointu, určitě jste se setkali s tím, že po pouhém jeho přečtení na úložišti vznikla jeho kopie stejného jména ve formátu odpovídající aplikace Googlu. Pokud s dokumentem pracuje více uživatelů, vzniká tak chaos, kdy někteří uživatelé editují verzi Microsoftu a druhý Googlu. Řešení je jednoduché: Stačí používat v prostředí prohlížeče Chrome doplněk pro úpravu souborů Office.

(Pokračování textu…)

Unavuje Vás zakládání firem a večné vyplňování adres a dalších údajů, které fakticky jen přepisujete z veřejného registru ARES. Máme pro Vás řešení ARES Lite, které Vám umožní okamžitě začít využívat komfort zadávání obchodních vztahů pouze pomocí IČ nebo názvu firmy.

ARES konektor si stáhnete na oficiálních stránkách Microsoft AppsSource, což je dokladem, že aplikace prošla všemi kontrolami a může být instalována bez obav z ohrožení či zneužití dat.

https://appsource.microsoft.com/en-us/product/dynamics-365/bestonline.69f2cba1-b349-4e11-8084-4d8e5eb411b3?tab=Overview

Po importu řešení poklepejte na již nainstalovaný ARES konektor a ukáže se Vám stránka s konfigurací modulu. Do pole IB klíč nemusíte zadávat nic, je určeno pro platící zákazníky, kteří zde zadají vygenerovaný hashtag a aplikace zruší omezení na 10 dotazů do ARES denně.

Při konfiguraci přiřaďte hodnoty ARES ke jménům polí ve formuláři pro Obchodní vztah. Každé mapované pole musí být typu TEXT.

Nastavení modulu ARES

Vložte skript do formuláře

Přejděte na stránku Nastavení > Vlastní nastavení > Přizpůsobit systém. V levém stromu vyberte Entity > Obchodní vztah > Formuláře. ARES konektor je možné přidat pro Obchodní vztah (hlavní) a pro Rychlé vytvoření obchodního vztahu. Jeden zvolte a poklepte na něj.

Na stránce konfigurace formuláře klikněte na Vlastnosti formuláře. Do Knihovny formulářů je třeba přidat innovbus_ares_inicializace a do Obslužných rutin událostí přidat z právě přidané knihovny funkci innovbus_ares_inicializuj pro ovládací prvek Formulář a událost OnLoad.

Jak to funguje

 1. Zadáte IČO nebo alespoň část názvu zakládané firmy a kliknete na tlačítko ARES
 2. Potvrdíte výběr firmy (při hledání podle začátku názvu se zobrazí seznam odpovídajících) a potvrdíte výběr a záznam uložíte.

Další možnost rozšíření informací

Stejným způsobem funguje i další konektor, který je určen pro předplatitele online databáze firem MERK, která nabízí další informace o firmách. K její činnosti je třeba mít zakoupené předplatné této služby i modul MERK.

https://appsource.microsoft.com/en-us/product/dynamics-365/bestonline.73e32508-079a-4b4f-ae66-aa1158d32382?tab=Overview

UPOZORNĚNÍ: Aplikace nepodporují univerzální rozhraní a jsou tedy využitelné pouze při využití v internetovém prohlížeči.

 

Od května 2018 bude uvedeno v platnost Obecné nařízení o ochraně osobních údajů (GDPR). Přinášíme na jednom místě užitečné zdroje a nástroje týkající se tohoto nařízení.

Skupiny v Office 365 mohou tvořit nejen interní uživatelé, ale jejich členy mohou být také externí hosté. Můžete tak sdílet konverzace, kalendáře, poznámky a soubory se svými dodavateli nebo externisty. Co hosté mohou a nemohou dělat je uvedeno v následujícím přehledu:

(Pokračování textu…)

Při víceúrovňovém ověřování identity, což je dnes standard v oblasti firemního zabezpečení účtů, je třeba vygenerovat si heslo pro jednotlivé aplikace Office 365. Máme pro Vás jednoduchý návod jak to udělat a jak si nastavit mobilní autentizační aplikaci Microsoftu.

 1. Přihlaste se ke svému účtu Office 365 s použitím hesla a ověřovacího kódu.
 2. Zvolte Nastavení > Office 365.
 3. Zvolte Zabezpečení a ochrana osobních údajů > Doplňkové bezpečnostní ověřování.
 4. Klikněte na aktualizaci telefonních čísel:

  (Pokud máte příslušná práva, můžete použít také zkratku: https://account.activedirectory.windowsazure.com/AppPasswords.aspx)
 5.  Aktualizujte si telefonní čísla a chcete-li ověřovat nejen prostřednictvím SMS (proč ne SMS?), ale speciální aplikací, proveďte její aktivaci:
 6. Jednoduchý návod Vás provede instalací a konfigurací aplikace Microsoft Authenticator:
 7. Po úspěšné konfiguraci získáte následující potvrzení:
 8. Nahoře na stránce zvolte Hesla aplikací.
 9. Zvolte Vytvořit:
 10. Zadejte si jméno aplikace, pro kterou si generujete heslo aplikace:
 11. Heslo si můžete zkopírovat do schránky a hned jej použít v aplikaci.
 12. Přejděte k aplikaci, která se má připojit k vašemu účtu Office 365. Po zobrazení výzvy k zadání hesla vložte do pole heslo aplikace, které jste zkopírovali do schránky.

Od července 2016 už nelze přidat e-mai Google tak jednoduše jako doposud. Přinášíme nový postup, který je potřeba od této chvíle aplikovat.

 1. Přihlaste se do svého Gmailu v prohlížeči a klikněte na ikonu Aplikace Google
 2. Vyberte Můj účet > Přihlášení a zabezpečení > Přihlášení do Googlu.
 3. V části Heslo a způsob přihlášení zkontrolujte, zda je povoleno dvoufázové ověření. Pokud ano, můžete tento krok přeskočit. Pokud ne, klikněte a přidejte další úroveň zabezpečení podle instrukcí průvodce.
 4. Vraťte se zpět do sekce Přihlášení a zabezpečení:
 5. Rolujtena stránce dolů až po sekci Heslo a způsob přihlášení, kde klikněte na Hesla aplikací.
 6. Po ověření účtu vygenerujte heslo pro ověření pošty na daném zařízení (v našem případě počítači s Windows):
 7. Google vám vygeneruje heslo, které potom můžete použít pro přidání účtu do svého Outlooku:

Útoky na data uživatelů ve formě malware či ransomware jsou stále častější. Jejich tvůrci často sázejí na nevzdělanost uživatelů a ti si je sami pouštějí ve formě spustitelných programů, které dostanou do své e-mailové schránky. Nejjednodušší cestou, jak tomu centrálně zamezit je v Office 365 zablokovat e-maily s přílohami tohoto typu:

 1. Jako správce účtu Office 365 si otevřete centrum pro správu Exchange:

2. Vytvořte nové pravidlo v kapitole Tok pošty:

3. Pravidlo nastavte jak vidíte na obrázku. Můžete zadat i jiné typy a samozřejmě zvolit libovolný text upozornění odesilateli nebo zprávu smazat bez výstrahy:

4. Cca. po 15 minutách můžete funkcionalitu vyzkoušet odesláním z libovolné externí adresy.


Pamatujte prosím, že toto není ochrana proti škodlivému kódu, ale pouze jedna možnost, jak zamezit časté formě nákazy.

Naučte vaše uživatele znalostní minimum, jak se zásadně nechovat na internetu:

Zabezpečte se na centrální úrovni a začněte:

Další zdroje:

Potřebujete nastavit Exchange Online účet ve vašem mobilním zařízení? Pojďme se společně podívat jak na to. Možností je více, můžete použít například aplikaci Outlook pro mobil, nebo účet Exchange přidat mezi účty v zařízení což je potřeba udělat ručně a další.

Připravili jsme pro Vás několik různých návodů, které pokrývají většinu možností, jak si e-maily z Exchange Online dostat do mobilu. Také pro Vás máme samostatný návod na přidání sdílených schránek Office 365 do mobilu.

Nastavení Exchange synchronizace v mobilním telefonu s Androidem

[toggle title="Nastavení synchronizace emailu Exchange Online v aplikaci Outlook pro Android"]

1) V aplikaci Obchod Play si stáhnete aplikaci Microsoft Outlook pro Android:

Nastavení synchronizace e-mailu Exchange Online v Androidu

2) Aplikaci Outlook si otevřete

Nastavení synchronizace e-mailu Exchange Online v Androidu

3) Po otevření Outlooku budete vyzváni k zadání Vaší firemní e-mailové adresy Office 365 (Exchange Online).

Nastavení synchronizace e-mailu Exchange Online v Androidu

4) Po přidání firemního e-mailu, si můžete přidat i ostatní e-maily, které budete chtít.

Nastavení synchronizace e-mailu Exchange Online v Androidu

5) Na další obrazovce Vám bude představeno několik tipů k ovládání aplikace Outlook v mobilu.

Nastavení synchronizace e-mailu Exchange Online v Androidu

6) Poté už uvidíte svůj firemní e-mailový účet z Office 365 a svou doručenou poštu:

Nastavení synchronizace e-mailu Exchange Online v Androidu

7) Můžete si nastavit i podpis a synchronizaci kontaktů. Podpis si nastavíte po kliknutí na ozubené kolečko v pravém horním rohu aplikace.

Nastavení synchronizace e-mailu Exchange Online v Androidu

8) Když v nastavení Outlooku kliknete na název Vašeho firemního účtu Office 365 můžete pak spustit synchronizaci kontaktů.

Nastavení synchronizace e-mailu Exchange Online v Androidu

9) V Outlooku pro android jsou samozřejmě i kontakty, kalendáře a soubory z OneDrivu pro firmy. K těmto agendám se dostanete pomocí ovládacích prvků ve spodní části obrazovky, kterými můžete přepínat mezi kalendářem, kontakty a soubory.

Nastavení synchronizace e-mailu Exchange Online v Androidu
[/toggle]
[toggle title="Ruční nastavení Synchronizace Exchange Online v Androidu"]
1) V nastavení Androidu kliknete na účty:

Nastavení synchronizace e-mailu Exchange Online v Androidu

2) V účtech kliknete na přidat účet:
Nastavení synchronizace e-mailu Exchange Online v Androidu
3) A vyberete účet Microsoft Exchange
Nastavení synchronizace e-mailu Exchange Online v Androidu
4) Zadáte svůj firemní e-mail Office 365 (Exchange Online)
Nastavení synchronizace e-mailu Exchange Online v Androidu
5) Povolíte požadavek na odeslání informací na server pro použití služby autodiscover
Nastavení synchronizace e-mailu Exchange Online v Androidu
6) Nastavíte informace pro server příchozí pošty:
Doména \ Uživatelské jméno = Váš účet Office 365 (exchange Online)
Heslo = heslo k vašemu účtu Office 365 (exchange Online)
Server = outlook.office365.com
Port = 443
Zabezpečení = SSL/TLS
Nastavení synchronizace e-mailu Exchange Online v Androidu
7) Učet je nastaven. Pokud používáte "čistý" android be znástavby, bude Vám e-maily zpracovávat aplikace Gmail. Pokud používáte starší Android než 6.0 nebo nějakou nástavbu, e-maily budete mít v aplikaci Pošta.
Nastavení synchronizace e-mailu Exchange Online v Androidu

Takto nastavíte účet "ručně" do Androidu a bude se Vám zobrazovat v e-mailové aplikaci mobilu.
[/toggle]

Nastavení synchronizace Exchange Online v mobilním telefonu s iOS

[toggle title="Nastavení Exchange v zařízení s iOS v aplikaci Pošta"]
1) V nastavení vybereme záložku Pošta a klikneme na Účty

2) V nabídce účtů vybereme Účet Microsoft Exchange

3) Zadáte své přihlašovací údaje k Exchange Online (Office 365)

4) Po kliknutí na tlačítko dále se objeví hláška "Identitu serveru Exchange nelze ověřit". Kliknete na pokračovat.

5) Doplníte název serveru (outlook.office365.com) a Vaši firemní doménu, kterou používáte s Exchangem.

6) V dalším kroku si vyberte, co vše se Vám má do zařízení s iOS synchronizovat ze serveru Exchange Online.

Nastavení Exchange Online v iOS

7) A máte hotovo. Účet Exchange z Office 365 máte nyní synchronizovaný v iOS a najdete ho mezi účty aplikace pošta.

[/toggle]

Chcete-li nasdílet složku pro výměnu dat s kýmkoliv mimo firmu, zkuste následující jednoduchý návod.

1. V prohlížeči ve svém OneDrive vyberte složku, kterou chcete sdílet a klikněte na "Sdílet":

2. Zadejte e-mailové adresy všech adresátů, kterým chcete umožnit přístup do složky a případně jim také připište komentář do e-mailu, který jim zašle informaci o přístupu:

3. Do schránek zadaných mailů přijde odkaz na úložiště s vaším vzkazem:

4. Po kliknutí na odkaz se pak adresátům otevře přímo okno vašeho OneDrive pro firmy a prostým přetažením souborů či celých složek na plochu se zahájí nahrávání souborů:

5. Zde jsme vytvořili jako externí uživatel novou složku a nahráli dokumenty, které jsou od teď přístupné všem ostatním s příslušným oprávněním.

6. Označením souborů nebo celých složek lze naopak zahájit stahování:

 

 

 

Aktualizace: 10. 7. 2019 - Přidáno nastavení pro mobilní aplikaci Outlook

Potřebujete z mobilního zařízení přistupovat ke sdíleným poštovním schránkám v Office 365? Standardní postup neexistuje a na stránkách Microsoftu se dočtete, že to není podporované. My pro Vás máme návod, jak si schránky do mobilního zařízení přidat.

Zkontrolujte si v Exchange Online nastavení

Tento návod bude fungovat pouze v případě, že máte ke sdílené schránce plný přístup a povolenou možnost Odeslat jako. Pokud tato oprávnění nemáte, můžete si je nastavit v centru pro správu Exchange Online. Pokud nevíte jak, zadejte nám žádost na vzdálenou správu Office 365.

Jakmile budete mít hotovo, můžete se pustit do nastavení. Upozorňujeme, že každý mobilní systém má jiné nastavení. Každopádně po Vás ale bude chtít vždy údaje, které uvádíme níže, nebo méně.

V nastavení mobilního zařízení přejdeme na účty a přidáme nový účet IMAP

v Dalším kroku zadáme:

Vybereme manuální nastavení pro přístup k detailnímu nastavení příchozích e-mailů a nastavíme:

V dalším kroku zadáme nastavení pro odchozí komunikaci:

 1.      Uživatelské jméno – ales@innovativebusiness.cz
 2.      Heslo – (pokud se nepřenese z minulé obrazovky) heslo k e-mailové schránce uživatele, který má přístup ke sdílené schránce např.: heslo uživatele ales@innovativebusiness.cz
 3.      Zabezpečení – TLS
 4.      SMTP Server – smtp.office365.com
 5.      Požadovat přihlášení – ANO
 6.      Klikneme na další a je hotovo

Pokud používáte mobilní aplikaci Outlook pro Android nebo iOS

 1. Nastavení / Přidat účet
 2. E-mailová adresa sdílené schránky - např.: obedy@innovativebusiness.cz
 3. Zvolte typ účtu IMAP (nikoliv Office 365, Outlook nebo Exchange)
 4. Na obrazovce Připojit IMAP povolte Upřesňující nastavení:

Zásadní změnou je přidání čísla portu pouze do SMTP, které je nutné pro přidání účtu v mobilní aplikaci Outlook.

Jak vytvořit důvěryhodný, odpovědný a všeobecně dostupný cloud? To si přečtete v novém ebooku o cloudu, který pro Vás máme zdarma. Dozvíte se například zda se k Vašim datům může dostat státní úřad, jaká je prevence kybernetické kriminality a další zajímavé věci, které Vám mohou pomoct při rozhodování o přechodu do cloudu.

Věděli jste například, že Česká republika byla jednou z prvních evropských zemí, která přijala zákon o kybernetické bezpečnosti? Nebo, že trestní řád stejně jako správní řád soudní dávají poskytovatelům cloudových služeb možnost bránit se proti nezákonným postupům státních orgánů? Přečtěte si více o cloudu a o tom, jak vzniká všeobecně dostupný cloud.

Knihu si můžete přečíst níže, nebo stáhnout: Stáhnout e-book cloud pro lepší svět.

E-book - Cloud pro lepší svět

Outlook Customer Manager (OCM) je jednoduché CRM Microsoftu, integrované přímo do Outlooku. Informace o OCM vyvolala velkou odezvu především proto, že předplatitelé plánu Office 365 Business Premium jej mají zcela zdarma. Microsoft tuto funkcionalitu zprovozňuje postupně všem předplatitelům, ovšem jednoduchým trikem můžete mít OCM aktivní již do 24 hodin.

 1. Jako správce organizace zvolte Nastavení / Profil organizace a v předvolbách verze klikněte na UpravitOutlook customer manager first release - nastavení
 2. Zvolte přednostní aktualizace nových verzí pro celou organizaci (pokud zvolíte pouze pro vybrané, nebude OCM implementován přednostně).
  Outlook customer manager first release - nastavení
 3. Zhruba do 24 hodin se Vám objeví v aplikaci Outlook ikona Customer Manager.
  Outlook customer manager first release - nastavení
 4. Po kliknutí se aktivuje OCM a máte hotovo.
  Outlook customer manager first release - nastavení

 

Microsoft nám na začátek roku připravil aktualizaci svého synchronizačního klienta pro službu OneDrive pro firmy a nově i pro SharePoint Online. Vzhledem k častým problémům předchozího klienta pro synchronizaci SharePointu je to skvělá zpráva.

Co přináší stávajícím uživatelům Office 365?

1. Selektivní synchronizaci - vyberete si jen složky, které chcete synchronizovat

Soubory, které chcete synchronizovat OneDrivem pro Firmy si nastavíte buďto při nastavení samotné synchronizace při prvním spuštění programu, nebo po kliknutí na ikonku OneDrive v oznamovací oblasti pravý tlačítkem, pod záložkou nastavení.

Výběr složek k synchronizace OneDrivem pro firmy

Selektivní synchronizace OneDrivu pro firmy

2. Synchronizaci Týmových webů SharePointu Online

Tato funkcionalita je zatím volitelná a musí ji nastavit administrátor. Pro pokročilejší uživatele to však také nebude problém. Tady je návod:

Návod pro Windows:

 1. Je potřeba uživatelům stáhnout a nainstalovat posledního klienta OneDrive - download OneDrive for Business latest client.
 2. Poté stáhnout a spustit povolení synchronizace přes nového klienta v registrech windows.
 3. A restartovat klienta OneDrive, nebo počítač.

Pro MAC je postup podobný (musíte být administrátor):

 1. Odstraníte klienta OneDrive z MAC Store
  1. Otevřete Finder a vyhledáte “OneDrive.app” nebo “OneDriveDF.app” z “Tento Mac.”
  2. Nalezené soubory přesunete to koše.
 2. Stáhnete si posledního klienta Onedrive pro Firmy
 3. Vypnete klienta kliknutím na ikonu OneDrivu v panelu menu a kliknutím na ukončit OneDrive
 4. Otevřete si Terminál (cmd + mezerník a napíšete Terminal)
 5. Spustíte následující příkazy:
  1. Defaults write com.microsoft.OneDrive TeamSiteSyncPreview -bool True
  2. Defaults write com.microsoft.OneDriveUpdate Tier Team
  3. Killall cfprefsd
 6. Restartujete klienta a když se Vás zeptá, znovu se přihlásíte.

Synchronizace SharePointu v novém klientovi OneDrive

3. Synchronizaci sdílených složek OneDrive pro firmy

Pokud Vám kolega sdílel složku ze svého OneDrivu pro Firmy a vy ji chcete mít synchronizovanou v počítači, opět stačí pomocí tlačítka synchronizovat v prohlížeči spustit synchronizačního klienta OneDrive a soubory si synchronizovat s počítačem.

OneDrive pro firmy - sdílené se mnou

OneDrive pro Firmy synchronizace sdílených složek

Synchronizace sdílených souborů OneDrive pro firmy

4. Seznam úprav a aktivit, které se dějí na dokumentech (Word, Excel, PowerPoint) uložených na OneDrive pro firmy nebo Sharepointu

Historie aktivit ve wordu

5. Samostatný klient pro MAC

Synchronizační klient pro MAC je nyní dostupný mimo App Store. Nový klient má multijazyčnou podporu, je integrován do Finderu a synchronizace lze spouštět automaticky po přihlášení do počítače. Klient OneDrive pro Firmy pro MAC.
OneDrive pro Firmy na MAC

6. Centrum aktivit OneDrive klienta

Centrum aktivit se zobrazí po kliknutí na ikonu OneDrivu v oznamovací oblasti.

OneDrive klient - Aktivity

7. Zjednodušené možnosti sdílení

Nyní můžete jednoduše nastavit kdo může dokument otevřít, zda může být sdílen mimo organizaci a dobu platnosti sdílených odkazů. Stačí si tedy vybrat soubory, nebo složky, které chcete sdílet, kliknout na tlačítko sdílet, vybrat komu a po kliknutí na modrý odkaz nastavit detaily.
nastaveni sdileni souboru z onedrive pro firmy
sdileni souboru z oneDrive pro firmy - opravneni

8. Vylepšené možnosti správy díky novému centru pro správu OneDrive pro Firmy

Ve správci Office 365 přibylo nové centrum pro správu a to centrum pro správu OneDrive pro Firmy na adrese admin.onedrive.com.

Centrum nastavení OneDrive pro Firmy

Nabízí administrátorům tyto a další možnosti:

9. Další novinky jsou:

Dobrou zprávou je také to, že Microsoft navýšil předplatitelům Office 365 v plánech E ("Enterprise") kapacitu OneDrive pro Firmy na 5 TB.

Nastavení OneDrive pro firmy Vám rádi provedeme přes vzdálenou plochu. Stačí když zadáte požadavek na naši podporu. Rádi také zodpovíme Vaše dotazy.

Pokud se Vám článek líbil, budeme rádi, když ho nasdílíte svým přátelům na facebooku.

Chcete si vyzkoušet některou z cloudových služeb od společnosti Microsoft? Připravili jsme Vám odkazy k zaregistrování zkušebních verzi všech dostupných online služeb.

Zkušební předplatná

Ponechte prosím vždy zaškrtnutou volbu Delegovaná správa, abychom byli schopni Vám v případě potřeby aktivně pomoct s Vašimi případnými dotazy.

Microsoft Office 365

Office 365 je sada služeb, potřebných pro správný chod firmy. Office 365 pro firmy obsahují firemní e-mail, prostor pro data, kancelářské aplikace, interní webový portál a další služby.

Office 365 pro malé a střední firmy (do 300 uživatelů)

Tato pozvánka k vyzkoušení zahrnuje 25 uživatelských licencí

Office 365 pro malé a velké firmy (nad 300 uživatelů)

Tato pozvánka k vyzkoušení zahrnuje 25 uživatelských licencí

Dynamics 365

Dynamics 365 spojuje služby Microsoft CRM Online a podnikového informačního systému Microsoft Dynamics AX. Umožňuje tak nejenom řídit vztahy se zákazníky, ale i finanční a skladové záležitosti a další.

Tato pozvánka k vyzkoušení zahrnuje 25 uživatelských licencí

Microsoft Exchange Online

Exchange Online poskytuje firemní e-mailové služby. Můžete si připojit všechny Vaše domény a začít je používat pro posílání e-mailů. Navíc získáte sdílené kalendáře, sdílené e-mailové schránky a distribuční skupiny zdarma, evidenci a synchronizaci kontaktů, rezervování zdrojů a další.

Tato pozvánka k vyzkoušení zahrnuje 25 uživatelských licencí

Microsoft Project

Microsoft Project je software pro řízení projektů a jejich snadnou realizaci. Pomocí plánování v Projectu udržíte své týmy produktivní, organizované a bez zpoždění.

Tato pozvánka k vyzkoušení zahrnuje 25 uživatelských licencí

Microsoft Visio

Microsoft Visio je služba pro vytváření diagramů, která umožňuje spolupráci s Vaším týmem. Ve visiu můžete vytvářet pokročilé a všestranné diagramy.

Tato pozvánka k vyzkoušení zahrnuje 25 uživatelských licencí

Microsoft OneDrive pro firmy

OneDrive pro firmy umožňuje pracovat na dokumentech kdykoliv a kdekoliv. Vaše dokumenty jsou uloženy v cloudovém úložišti a můžete si je synchronizovat do všech Vašich zařízení.

Tato pozvánka k vyzkoušení zahrnuje 25 uživatelských licencí

Microsoft Intune

Microsoft Intune zajišťuje bezpečnost a aktuálnost softwaru ve všech zařízeních Vašich zaměstnanců. Kromě antiviru Vám pomůže i v boji proti nelegálnímu software, porušování zásad pro práci s firemními daty a hromadnou distribucí firemního software. Navíc můžete řídit aktualizace Windows a starat se o využití hardware, včetně evidence firemních zařízení.

Tato pozvánka k vyzkoušení zahrnuje 100 uživatelských licencí

Microsoft PowerApps

PowerApps Vám umožní vytvářet si vlastní obchodní aplikace bez použití kódu.

Tato pozvánka k vyzkoušení zahrnuje 100 uživatelských licencí

Microsoft Flow

Microsoft Flow je služba na vytváření automatizovaných pracovních postupů mezi aplikacemi a službami.

Tato pozvánka k vyzkoušení zahrnuje 100 uživatelských licencí

Microsoft Power BI

Power Bi je služba, která vizualizuje data z různých zdrojů v reálném čase. Můžete tak například sledovat, která z Vašich poboček nejvíce vydělává.

Tato pozvánka k vyzkoušení zahrnuje 25 uživatelských licencí

Microsoft Azure

Microsoft Azure je internetová platforma, která umožňuje vytváření virtuálních serverů, databází, hostování webových stránek a aplikací, služby CDN a další tisíce služeb, včetně zálohování dat do cloudu - Azure Backup.

Další

Přišla Vám e-mailem notifikace o dostupnosti Aktualizace pro Dynamics 365 a Vy jí chcete realizovat? Ukážeme Vám jak na to.

Co je Microsoft Dynamics 365?

Dynamics 365 je cloudová služba od Microsoftu, která nahrazuje CRM od Microsoftu - Dynamics CRM Online a sjednocuje ho s podnikovým informačním systémem Microsoft Dynamics AX. Pokud se o tuto službu zajímáte, doporučujeme vyzkoušet dynamics 365 trial verzi.

Díky propojení s platformou Office 365 je možné s Dynamics 365 používat i automatizované procesy, které si můžete vytvořit v Microsoft Flow.

Pokud Vás zajímá kolik tato služba stojí, podívejte se na

Centrum pro správu Dynamics 365

Pokud jste administrátorem Dynamics 365, přejděte na Centrum pro správu Dynamics 365 ze správcovského centra Microsoft Office 365:

Správcovská centra v Office 365

Správa Aktualizací MS Dynamics 365

V  centru pro správu přejděte na záložku Aktualizace a zjistěte, zda jsou k dispozice nějaké aktualizace pro Váš MS Dynamics 365. Máte-li dostupnou aktualizaci, je potřeba naplánovat její provedení, protože služba může být v průběhu aktualizace i několik hodin mimo provoz. Pokračujte tedy kliknutím na tlačítko Naplánovat aktualizaci Dynamics 365.

Aktualizace Microsoft Dynamics 365 - dostupné aktualizace

Plánování Aktualizace

Samotné plánování aktualizace Dynamics 365 je jednoduché. Vyberete si preferované datum a čas, kdy chcete aktualizaci provést. V případě, že by nebylo možné aktualizaci provést, vyžaduje Microsoft i náhradní datum. Po vyplnění těchto hodnot kliknete na tlačítko další a potvrdíte naplánování aktualizace Dynamics 365.

Plánování aktualizace v Dynamics 365

Kliknutím na Schválit aktualizaci, potvrdíte vybrané datum a čas aktualizace Dynamics 365, které jste si určili v minulém kroku.

schválení aktualizace Dynamics 365

Co dělat po schválení aktualizace?

Po schválení aktualizace Dynamics 365 doporučujeme informovat uživatele o intervalu, kdy bude probíhat aktualizace a je možné, že služba bude nedostupná.

Aktualizace Microsoft Dynamics 365 - po naplánování

Pokud se zajímáte o Microsoft CRM Online, které se nyní jmenuje Dynamics 365 Sales, neváhejte nás kontaktovat.

 

Pravděpodobně jste se s tím již setkali. Máte zaměstnance, platíte mu poštovní schránku Microsoft Exchange Online a on najednou odchází. Jenže vychcete mít jeho poštovní schránku pod kontrolou - co když tam přijde objednávka či jiná důležitá zpráva? Ale zároveň už nechcete za tuto schránku platit předplatné. Ukážeme Vám jednoduché řešení.

Převést e-mail uživatele na sdílenou poštovní schránku

Tento postup umožní nadefinovat, kdo z uživatelů bude moci disponovat schránkou bývalého zaměstnance. Tato schránka se jednoduše zobrazí v jeho Outlooku a může tak maily číst i odpovídat na ně jménem původního majitele. Nastavení je jednoduché a nevyžaduje žádnou licenci, protože sdílené schránky máte zdarma.

 1. Spustit Centrum pro správu Exchange:
  Exchange Admin Centrum
 2. Otevřít nastavení poštovních schránek:Exchange Admin Centrum nastavení poštovních schránek
 3. Vybrat uživatele a převést jeho schránku na sdílenou:
  Převedení schránky na sdílenou v Exchange Online
 4. Nastavit uživatele schopné disponovat touto schránkou:
  přístup k poštovní schránce exchange online

Přemýšlíte nad pořízením nové kancelářské sady Office? Můžete si koupit trvalou - krabicovou verzi, nebo Office formou předplatného. Jak se rozhodovat při výběru? Podívejte se na výhody a nevýhody předplatného oproti krabicovým verzím a rozhodněte se, která verze je pro Vás ta pravá.

     

Office 2016 v základní verzi obsahuje oblíbené Kancelářské aplikace Word, Excel, PowerPoint, Outlook, OneNote, Publisher. Microsoft ale nabízí více možností, jak si Office pro firmy zakoupit. Existují také verze pro náročné, které navíc obsahují ještě aplikaci Access, Skype pro firmy a pokročilé možnosti zabezpečení. My se podíváme na verze základní, které dostačují 90% malých a středních firem.

Office 365 Business vs. Office 2016 Standard


Office 365 Business Office 2016 Standard
Lze platit předplatným měsíčně nebo ročně s možností kdykoliv měnit typ a počet licencí (min. 1 licence) Kupuje se trvalá licence (min. 5ks!)
Dostanete vždy nejnovější verzi aplikací Office, ve chvíli kdy je vydána (2019...2022...) Získáte navždy sadu kancelářských aplikací Office 2016
Každá licence navíc obsahuje 1 TB online úložiště OneDrive pro firmy Neobsahuje 1 TB úložiště OneDrive
Jednoduchá správa licencí, vytváření nových uživatelských účtů, přeřazování licencí novým zaměstnancům atp. pomocí online správcovského centra. Neobsahuje jednoduchou správu, pouze licenční klíč.
1 licence lze nainstalovat na 5PC/MAC a 5 mobilních zařízení a 5 tabletů daného uživatele a lze přenášet 1 licence lze nainstalovat na 1PC/MAC uživatele a nelze jednoduše přenášet. Nelze nainstalovat na mobilní zařízení.
Kdykoliv můžete přejít na vyšší verzi a zbavit se firemního e-mailového serveru a nahradit ho Exchangem Online, který je ve verzi Business Premium. Není v žádné verzi s cloudovými službami. Jde pouze aplikace o kancelářské aplikace Office

 

Office 365 Business vs. Office 2016 pro domácnosti a podnikatele


Office 365 Business Office 2016 pro domácnosti a podnikatele
Lze platit předplatným měsíčně nebo ročně s možností kdykoliv měnit typ a počet licencí (min. 1 licence) Kupuje se trvalá licence (min. 1ks!)
Dostanete vždy nejnovější verzi aplikací Office, ve chvíli kdy je vydána (2019...2022...) Získáte navždy sadu kancelářských aplikací Office 2016
Každá licence navíc obsahuje 1 TB online úložiště OneDrive pro firmy Neobsahuje 1 TB úložiště OneDrive
Jednoduchá správa licencí, vytváření nových uživatelských účtů, přeřazování licencí novým zaměstnancům atp. pomocí online správcovského centra. Neobsahuje jednoduchou správu, pouze licenční klíč.
1 licence lze nainstalovat na 5PC/MAC a 5 mobilních zařízení a 5 tabletů daného uživatele a lze přenášet 1 licence lze nainstalovat na 1PC/MAC uživatele a nelze jednoduše přenášet. Nelze nainstalovat na mobilní zařízení.
Kdykoliv můžete přejít na vyšší verzi a zbavit se firemního e-mailového serveru a nahradit ho Exchangem Online, který je ve verzi Business Premium. Není v žádné verzi s cloudovými službami. Jde pouze aplikace o kancelářské aplikace Office

 

Office 365 ProPlus vs. Office 2016 pro profesionály


Office 365 ProPlus Office 2016 pro profesionály
Lze platit předplatným měsíčně nebo ročně s možností kdykoliv měnit typ a počet licencí (min. 1 licence) Kupuje se trvalá licence (min. 1ks!)
Dostanete vždy nejnovější verzi aplikací Office, ve chvíli kdy je vydána (2019...2022...), včetně aplikace Access Získáte navždy sadu kancelářských aplikací Office 2016 včetně aplikace Access
Každá licence navíc obsahuje 1 TB online úložiště OneDrive pro firmy Neobsahuje 1 TB úložiště OneDrive
Jednoduchá správa licencí, vytváření nových uživatelských účtů, přeřazování licencí novým zaměstnancům atp. pomocí online správcovského centra. Neobsahuje jednoduchou správu, pouze licenční klíč.
1 licence lze nainstalovat na 5PC/MAC a 5 mobilních zařízení a 5 tabletů daného uživatele a lze přenášet 1 licence lze nainstalovat na 1PC/MAC uživatele a nelze jednoduše přenášet. Nelze nainstalovat na mobilní zařízení.
Kdykoliv můžete přejít na vyšší verzi a zbavit se firemního e-mailového serveru a nahradit ho Exchangem Online, který je ve verzi Business Premium. Není v žádné verzi s cloudovými službami. Jde pouze aplikace o kancelářské aplikace Office

 

A jak to vychází peněžně?


Každé 3 roky vychází nový Office. Pokud srovnáme cenu za Office 365 na 3 roky a cenu Office 2016, vychází lépe Office 365. Navíc za 3 roky budete mít bezplatnou aktualizaci na rozdíl od verze Office 2016, kde pro novou verzi budete muset opět za 3 roky zainvestovat:

Office 365 Business Office 2016 Standard
5 x 2 856 Kč = 14 280 Kč /rok 5 x 11 057 Kč = 55 285 Kč /napořád
Za 3 roky = 42 840 Kč Za 3 roky s koupením nové verze = 110 570 Kč
Za další 3 roky = 85 680 Kč Za další 3 roky = 165 855 Kč

 

Office 365 Business Office 2016 pro domácnosti a podnikatele
1 x 2 856 Kč = 2 856 Kč /rok 1 x 7 699 Kč /napořád
Za 3 roky = 8 568 Kč Za 3 roky koupení nových verzí = 15 398 Kč
Za další 3 roky = 17 136 Kč Za další 3 roky = 30 796 Kč

 

Office 365 ProPlus Office 2016 pro profesionály
1 x 4 188 Kč = 4 188 Kč /rok 1 x 14 999 Kč /napořád
Za 3 roky = 12 564 Kč Za 3 roky koupení nových verzí = 29 998 Kč
Za další 3 roky = 25 128 Kč Za další 3 roky = 44 997 Kč

 

My doporučujeme zakoupit kancelářské aplikace v sadě Office 365 pro firmy (Office 365 Business a Office 365 ProPlus). Nejen kvůli ceně, vždy nejnovější verzi, jednoduché správě, ale také díky možnostem spolupráce na dokumentech v reálném čase a možností a kdykoliv přejít na jiný plán nebo změnit počet licencí.

trápí Vás neustálé dotazování Office na přihlášení k Vašemu účtu Office 365, nebo přihlášení k SharePointu Online? Toto může nastat například ve chvíli, kdy přebíráte počítač po bývalém kolegovi a přihlásíte se k Office svým účtem, nebo po změně hesla atd. Tento návod také řeší tento problém s přihlašováním k aplikaci OneDrive.

Jak tedy vyřešit problém s neustálým přihlašováním do Office?

1) Nejdříve je potřeba otevřít si Windows Credential Manager, neboli správce pověření Windows v ovládacích panelech systému Widnows:

Do ovládacích panelů se můžete dostat například kliknutím na ikonu nabídky start pravým tlačítkem myši:

speciální nabídka start vyvolaná pravým tlačítkem myši
Správce pověření windows credential manager

2) Ve správci pověření vymažeme veškeré záznamy související s Office a OneDrive:

Odstranění přihlašovacích údajů Office ve Windows

3) Restartujeme počítač, spustíme aplikace Office, přihlásíme se a hláška o opětovném přihlášení se již nezobrazí.

Potřebujete pomoc s Office 365? Zadejte nám požadavek na náš helpdesk.   

Microsoft v rámci pravidel zabezpečení umožňuje nastavení vynucené změny hesla uživatelů služeb Office 365. Je to sice bezpečné a správné, přesto se často setkáváme s dotazem, jak standardně nastavenou dobu platnosti změnit nebo povinnost měnit heslo úplně vypnout.

Přihlaste se do Vašeho firemního účtu jako Správce a přejděte do Nastavení > Zásady hesel > Upravit:

Zde můžete změnit počet dnů před vypršením platnosti hesla nebo pustit trvalou platnost hesel:

Toto nastavení je platné pro všechny uživatele.

Přidání účtu přináší mimo jiné možnost přihlášení do Windows 10 tímto účtem (kromě možnosti osobního účtu Microsoft a lokálního účtu).

 1. Přejděte do Nastavení
 2. V části Další účty, které používáte klikněte na Přidat pracovní nebo školní účet
 3. Zadejte přihlašovací údaje svého účtu organizace

Pokud pokus o přihlášení skončí chybou Něco se pokazilo, zkuste v části NASTAVENÍ - SYSTÉM - O SYSTÉMU odpojit počítač od organizace. Po restartu se pak zkuste znovu Přidat pracovní nebo školní účet. Pokud toto jednoduché řešení nepomůže, požádejte vašeho správce Office 365 o kontrolu následujícího nastavení:

 1. Přejít do centra pro správu Azure AD:
 2. Přejděte na položku Configure:
 3. Nastavte parametr USERS MAY REGISTER THEIR DEVICES WITH AZURE AD na hodnotu ALL:

Byli jste zvyklí používat doménový koš na svém starém serveru, nebo pouze chcete, aby se zákazníkům nevracely e-maily při zkomolení Vaší e-mailové adresy? Exchange Online, ani Google G Suite toto nenabízí jako základní funkcionalitu. Můžete si to však sami za pár minut naklikat. Pojďme se podívat jak na to.

Přihlášení do Centra pro správu Exchange Online

Nejdříve se musíte přihlásit do Office 365 jako správce pomocí účtu Vaší organizace a následně ve správcovském centru vybrat centrum pro správu Exchange Online.
Správa Exchange Online

Vytvoření distribuční skupiny obsahující všechny interní schránky

V centru správy Exchange Online vybereme záložku příjemci, poté skupiny a kliknutím na + přidáme novou dynamickou distribuční skupinu.
Dynamická distribuční skupina Office 365
Vyplníme název skupiny a její alias (tedy co bude před @vasedomena.cz) a zaškrtneme "Všechny typy příjemců", čímž se do skupiny automaticky přidají všichni uživatelé, kteří mají schránku v Exchangi Online.
Nastavení dynamické dystribuční skupiny v Exchange Online

Nastavení domény

Po vytvoření dynamického distribučního seznamu musíme nastavit doménu na typ "interní přenos" místo základního nastavení "Autoritativní". Přejdeme tedy na záložku "Tok pošty" a její pod menu "akceptované domény", vybereme doménu, pro kterou chceme používat doménový koš a v jejím nastavení změníme typ na "Interní přenos". Pozor! Toto nastavení nefunguje při hybridním nasazení Exchange Online s On-premise Exchange serverem.
Akceptované domény exchange Online
Doména pro interní přenos v exchangi online

Pravidlo pro tok pošty

Nyní se dostáváme k samotnému závěru a tedy k nastavení pravidla, které bude zpracovávat doručenou poštu. Zůstaneme na záložce "tok pošty" a přejdeme na sub menu pravidla. Pod tímto menu si pomocí tlačítka + vytvoříme nové pravidlo.
Pravidla pro doručenou poštu v Office 365

Nejdříve si klikneme na "Další možnosti..." abychom se dostali k požadovaným možnostem pravidel.
Další možnosti pravidel doručené pošty Exchange Online
Poté si pravidlo pojmenujeme - např.: "Doménový koš" a zadáme tyto pravidla:

 1. *Použít toto pravidlo, pokud... > Uživatel je interní/externí > mimo organizaci
 2. *Udělat toto… > Přesměrovat zprávu na tito příjemci > Vyberete uživatele, kterým mají chodit zprávy, které zachytí doménový koš.
 3. Kromě případu, kdy... > Příjemce je členem této skupiny > Vyberete Dynamickou distribuční skupinu, kterou jsme si vytvořili na začátku návodu.

Doménový koš v Office 365 - nastavení pravidla pro tok pošty

A máte hotovo 🙂. A pokud se Vám s tím nechce dělat, napište nám požadavek na Servicedesk a my Vám to za úplatu nastavíme za pár minut, dle Vašeho přání.

Pro běžného smrtelníka jsou jednotlivé platební programy, prezentované záhadnými názvy či zkratkami tak trochu rébusem. Proto jsem připravil jednoduchý přehled, jak si můžete pořídit licence na cloudové služby Microsoftu:

1. Advisor

 

Advisor license

Nejstarší licenční model. Klient si kupuje licence přímo od Microsoftu s uvedením poradce, kterým je partner Microsoftu, který mu pomohl s výběrem nebo připravil konkrétní nabídku, která je připravena na adrese https://portal.office.com. Během objednávky zadává klient kreditní kartu, kterou uhradí první nákup a z níž jsou mu automaticky strhávány platby za služby. Microsoft poté samostatně řeší nejen samotný provoz služeb, ale i fakturace a podporu koncových klientů. Tento model je vhodný spíše pro jednotlivce než pro firmy. Máte-li zájem, připravíme vám nabídku pro Advisor na vyžádání.

2. CSP (Cloud Solution Provider)

CSP license

Fakticky obdoba programu Advisor, kde však veškeré služby klientovi poskytuje přímo jeho lokální partner v dané zemi. Předplatné se tedy hradí nikoliv Microsoftu, ale partnerovi, který má k dispozici nástroje pro správu licencí a může tak pružně reagovat na požadavky klienta (přidání licencí v řádu minut kdykoliv). Klient může za všechny služby platit v měsíčním intervalu, tak jak služby aktuálně potřebuje. Předpokládá se roční využívání těchto služeb, na něž je garantována cena.

3. Open

Open License Office 365

Licence v programu Open jsou asi nejlepší volbou pro středně velké firmy. Fakticky se jedná o otevření multilicenční smlouvy s minimalizací administrativy díky přístupu klienta do systému pro správu zakoupených licencí Volume Licensing Service Center společnosti Microsoft. Licence se nakupují vždy na jeden rok dopředu prostřednictvím partnera. Znamená tedy minimum práce a dostatek flexibility pro většího zákazníka. Chcete-li objednat v Open programu, nakupte prostě roční předplatné a do poznámky uveďte, že licenci chcete doručit jako Open.


Kdo je partner Microsoftu, který klientovi radí a pomáhá?

Partnery Microsoftu jsou firmy, které splňují požadavky na odbornou způsobilost získáním některé z kompetencí. Společnosti Innovative Business s.r.o., provozovatel portálu Bestonline.cz je historicky prvním držitelem nejvyššího ocenění Gold Small and Midmarket Cloud Solutions v České republice a specializuje se na podporu podnikatelů z oblasti malých a středních firem. Seznam všech partnerů je veřejně přístupný na stránkách Microsoftu.

 

Microsoft používá dva účty, které fungují nezávisle na sobě. Rozcestník najdete na adrese mslogin.cz.

Např.: V aplikaci OneNote používáte svůj poznámkový blok – označený jako osobní a uložený na osobním Skydrive přidruženém k osobnímu Účtu Microsoft. Nebo pracujete v týmovém poznámkovém bloku a můžete si sdílet poznámky s ostatními v týmu nebo ve firmě.

Přinášíme Vám rychlý tip na to, jak provést například hromadné odebrání znaků (v našem případě čárek) ze sloupce v excelovské tabulce. Stejně tak touto funkcí můžete nahrazovat slova.

1. Vybereme si buňky, ve kterých chceme znak odebrat, nebo přidat. U mě to bude celý sloupec B, ze kterého chci odebrat uvozovky.
odebrani-pridani-ci-nahrazeni-slova-v-excelu
2. V pravém horním rohu klikneme na ikonu najít a nahradit a zvolíme možnost nahradit. Klávesová zkratka je CTRL+H.
najit-a-nahradit-excel-2016
3. Do následně otevřeného formuláře vyplním kolonku „Najít“ a „Nahradit“. V mém případě tedy Najít: “ a jelikož chci uvozovky smazat, pole nahradit, nechám prázdné.
najit-a-nahradit-dialogove-okno-excel-2016
4. Stisknu Nahradit vše a akce se provede na všechna označená pole.
nalezeno-a-nahrazeno-excel
5. Výsledek, je přesně takový, jaký jsme ho chtěli. Je to jednoduché a ulehčí to spoustu práce. To samé můžete provést v případě, že chcete nahradit slovo například mezerou, nebo jiným slovem. To už si můžete vyzkoušet sami.
vysledek-odebrani-pridani-ci-nahrazeni-slova-v-excelu

Nemáte kancelářskou sadu Office? Prohlédněte si plány Office 365 pro firmy, nebo plány Office 365 pro domácnosti na stránce bestonlineshop.cz.

V případě jakýchkoliv dotazů, nás neváhejte kontaktovat na naší HOTLINE 555 501 810.

Máme skvělou zprávu pro všechny uživatele služeb Office 365 pro firmy. Dne 18.10.2016 byla spuštěna technická podpora v českém jazyce! Podívejte se, jak můžete využít služeb podpory.

Technická podpora v českém jazyce je určená pro zákazníky Office 365 na českém a slovenském trhu, kteří nemají Premier support a nevyužívají službu podpory od některého z partnerů.

podpora office 365 v češtině

 

Podpora mimo operační hodiny

Podpora bude poskytnuta v anglickém jazyce s možností převzetí lokálním týmem v čase standardních operačních hodin lokálního podpůrného týmu.

 

1) Zadání požadavku na podporu ze správcovského centra Office 365:

 1. přihlásíte se jako správce do Office 365 na adrese portal.office.com
 2. přejdete na kartu správce
  Office 365 správce
 3. na záložce podpora kliknete na podpora > podpora
  podpora-o365
 4. Vyberete si co potřebujete řešit a vyplníte požadované údaje:
  Získání podpory Office 365 - zadání ticketu
 5. Do 24h se Vám ozve pracovník podpory.

Následující možnosti se dají použít v Office Deployment Toolu v módech download, configure, nebo packager.

Funkce Add

Definuje produkty a jazyky, které se mají stáhnout a nainstalovat.

 
  
  
 
 
  
 

Atribut SourcePath (součást funkce Add)

Definuje lokaci instalačních souborů Office. Pokud je ODT spuštěn v režimu download, určuje kam se stáhnou soubory.

Tento atribut je libovolný! Pokud není zadán SoucePath, ODT bude hledat instalační soubory ve stejné složce ve které se nachází nástroj a poté v síti Content Delivery Network (CDN). Pokud není zadán SourcePath a ODT běží v režimu download, pak se instalační soubory Office uloží ve stejné složce ve které se nachází nástroj.

SourcePath="\\server\share\"
SourcePath="c:\preload\office"

Atribut Version (součást funkce Add)

Libovolný atribut pokud chcete stáhnout určitý build Office. Výchozí je nejnovější verze Office.

Version="16.0.6741.2056"

Attribute OfficeClientEdition (součást funkce Add)

Definuje, zda chcete stáhnout a nainstalovat 32-bitovou, nebo 64-bitovou verzi Office. Tento atribut je povinný!

OfficeClientEdition="32"
OfficeClientEdition="64"

Attribut Channel (součást funkce Add)

Definuje podle jakého modelu se budou stahovat aktualizace Office.

Nepovinný atribut. Výchozí kanál je kanál Deferred pro Office 365 ProPlus a Current pro Visio Pro pro Office 365 a Project Online klient pro desktopy. Pro více informací o aktualizačních kanálech se nám ozvěte.

Channel="Current"
Channel="Deferred"
Channel="FirstReleaseDeferred"
Channel="FirstReleaseCurrent"

Atribut DownloadPath (součást funkce Add)

Definuje ze kterého umístění se stáhnou instalační soubory. Nejčastěji se používá pro distribuci specifických jazyků a produktů Office z centrálního umístění ve Vaší síti do jiného umístění.

Tento atribut se používá v ODT módu download.

Atribut není povinný. Když není zadán, data se stáhnou ze sítě Office CDN (Content Delivery Network).

DownloadPath="\\serverb\share\"

Element Product

Definuje, které produkty se mají nainstalovat. Pokud nadefinujete více produktů, produkty se nainstalují v pořadí, v jakém jsou řazené v konfiguračním souboru. První produkt určuje, co se uživateli zobrazí při prvním spuštění za úvodní obrazovku (vítejte v…).

 
 


 
 

Atribut ID (součást funkce Product)

Definuje ID produktu, který se má stáhnout a instalovat.

Požadovaný atribut.

ID produktů Office 365

ID="O365ProPlusRetail"
ID="O365BusinessRetail"
ID="VisioProRetail"
ID="ProjectProRetail"
ID="SPDRetail"

Pro seznam všech dostupných ID produktů podporovaných ODT nás neváhejte kontaktovat.

Funkce Language (jazyk)

Definuje jazyky aplikací, které se mají nainstalovat. Pokud zadáte více jazyků, první jazyk v konfiguračním souboru bude nastaven pro uživatelské rozhraní, včetně zástupců, kontextových menu u pravého kliku a tipů pro používání aplikací.

Pokud budete chtít po instalaci změnit jazyk rozhraní Shell UI po instalaci Office, budete muset odinstalovat a znovu nainstalovat Office.


Attribute ID (součást funkce Language)

Definuje ID jazyku, který se má stáhnout a nainstalovat. Požadovaný atribut.

ID="en-us"
ID="cs-cz"

Pro další identifikátory jazykových verzí nás neváhejte kontaktovat.

Funkce Display

Definuje, co uživatel uvidí po instalaci Office 365.

	

Atribut Level (součást funkce Display)

Pokud je Level nastaven na none, Office se nainstalují bez uživatelského okna – žádné okna s průběhem instalace, obrazovky dokončení instalace, chybové hlášky atd. Pokud je Level nastaven na Full, Office se instalují normální instalací s uživatelskými okny.

Nepovinný atribut, výchozí je Full.

Level="None"
Level="Full"

Atribut AcceptEULA (součást funkce Display)

Pokud je AcceptEULA nastaveno na TRUE, uživateli se nezobrazí okno vyzívající ke schválení Licenčního ujednání Microsoft.

Pokud nastavíte FALSE nebo atribut nezadáte, uživateli se zobrazí okno vyzívající ke schválení licenčního Ujednání Microsoft.

Doporučujeme administrátorů nastavit AcceptEULA na TRUE.

Toto nastavení se projeví pouze pokud instalujete Office s uživatelským účtem. Pokud používáte System Center Configuration Manager nebo jiný distribuční software který používá účet SYSTEM, pak nebude atribut aplikován.

Nepovinný atribut. Výchozí je FALSE.

AcceptEULA="TRUE"
AcceptEULA="FALSE"

Funkce ExcludeApp

Definuje, které aplikace Office Pro Plus se nebudou instalovat.

 
  
  
 

Attribut ID (součást funkce ExcludeApp)

Definuje ID produktů, které se nemají instalovat.

Povinný atribut.

ID="Access"
ID="Excel"
ID="Groove"
ID="InfoPath"
ID="Lync"
ID="OneDrive"
ID="OneNote"
ID="Outlook"
ID="PowerPoint"
ID="Publisher"
ID="SharePointDesigner"
ID="Visio"
ID="Word"

Pro OneDrive pro Firmy, použijte "Groove". Pro Skype pro Firmy použijte "Lync“.

Funkce Logging

Definuje možnosti pro zapisování logů nástroje ODT.


Atribut Level (součást funkce Logging)

Zapíná a vypíná zapisování logů. Nepovinný atribut. Výchozí hodnota je Standard.

Level="Off"
Level="Standard"

Attribut Path (součást funkce Logging)

Definuje adresář, kam se ukládají Logy. Nepovinný atribut. Výchozí umístění je %temp%.

Path="%temp%"
Path="\\server\share\userlogs\"

Funkce Property

Definuje různé chování and vlastnosti aplikací.

  
  

Atribut Name (součást funkce Property)

Definuje specifickou vlastnost jejíž hodnotu chcete nastavit.

Povinný atribut.

Atribut Value (součást funkce Property)

Definuje hodnotu pojmenované vlastnosti.

Vlastnost AUTOACTIVATE (součást funkce Property)

Protože je Office 365 ProPlus je nastaven na automatickou aktivaci, neměli byste nastavovat tuto vlastnost pro produkty Office 365 Pro Plus. Pro ostatní produkty můžete nastavit AUTOACTIVATE na 1 pro automatickou aktivaci těchto prosduktů.

Nepovinná vlastnost. Výchozí je 0.Vlastnost FORCEAPPSHUTDOWN (součást funkce Property)

Pokud je nastavena na TRUE, vypne „na tvrdo“ všechny aplikace blokující instalaci Office. POZOR, vy, nebo Vaši uživatelé můžete přijít o data.

Nepovinná vlastnost. Výchozí je FALSE.

  

Vlastnost PACKAGEGUID (součást funcke Property)

Ve výchozím stavu jsou App-V balíčky vytvořené nástrojem ODT se stejným ID. Administrátoři mohou použít vlastnost PACKAGEGUID pro specifikaci různých ID pro jednotlivé balíčky.

Toto Vám uumožní publikovat několik App-V balíčků s Office na App-V Management Server. Ale nedovolí Vám to nasazenívíce než 1 Office App-V balíčku pro jeden počítač.

Můžete použít ODT pro vytvoření App-V balíčků pro Office 365 ProPlus. Vytváření balíčků pro verze Office Professional Plus a office Standar licensované pomocí Volume License není podporováno.

Nepovinná vlastnost.


ID balíčku musí mít formát jako na příkladu výše a může používat pouze tyto charaktery:

0, 1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9, A, B, C, D, E, F

Pokud použijete jiné charaktery, App-V balíček se vytvoří s výchozím ID.

Vlastnost SharedComputerLicensing (součást funkce Property)

SharedComputerLicensing nastavte na 1 pokud nasazujete Office 365 ProPlus na sdílené počítače pomocí Remote Desktop Services.

Pro více informací nás neváhejte kontaktovat. ´

Nepovinný atribut. Výchozí hodnota je 0.Vlastnost PinIconsToTaskBar (součást funkce Property)

Definuje zda budou na liště Window 7,8,8.1,10,10 Update 1 vytvořeny odkazy na produkty Office.

Pokud instalujete Office pomocí účtu SYSTEM, který je používaný při nasazení pomocí System Center Configuration Managera, ikony nebudou připnuty ani v případě, že je nastaveno TRUE.

Nepovinný atribut. Výchozí hodnota je TRUE.Funkce Remove

Definuje, které produkty a jazyky mají být odebrány z předchozí instalace Office 365 ProPlus. Pro odinstalování nainstalovaného jazyka musíte zadat jak jméno produktu, tak jazyk. Pro více informací nás neváhejte kontaktovat.

 
  
 

Atribut All (součást funkce Remove)

Pokud je nastaven na TRUE, všechny produkty Office 365 ProPlus a všechny jazyky budou odinstalovány.

Nepovinný atribut. Výchozím atributem je FALSE.

All="FALSE"
All="TRUE"

Funkce Updates

Definuje jak se office aktualizuje po instalaci.


Attribut Enabled (součást funkce Updates)

Pokud je nastevno na TRUE? Office bude automaticky zjišťovat aktualizace. Pokud je nastaveno na FALSE, Office nebude zjišťovat aktualizace.

Nepovinný atribut. Výchozí hodnota je TRUE.

Enabled="TRUE"
Enabled="FALSE"

Atribut UpdatePath (součást funkce Updates)

Definuje odkud se bude Office aktualizovat. Pokud není UpdatePath nastaven, nebo je nastaven prázdný (""), zdroj aktualizací je nastavena Office Content Delivery Network (CDN).

UpdatePath může specifikovat síť, lokální umístění nebo cestu http, kde se nachází instalační soubory Office. Pro sítě a lokální umístění lze nastavit proměnné prostředí.

Pokud používáte práv a politik skupin (Group policy) s šablonami pro administraci (Aministrative Template files) (ADMX/ADML) Office 2016, můžete použít UpdatePath nastavením práva Update Path. Nastavení této politiky najdete pod Computer Configuration\Administrative Templates\Microsoft Office 2016 (Machine)\Updates.

Nepovinný atribut.

UpdatePath="\\server\share\"
UpdatePath="C:\Preload\Office"
UpdatePath="http://internalApps/Office/"

Attribut TargetVersion (součást funkce Updates)

Definuje na jakou verzi se má Office aktualizovat. Pokud není verze nastavena, nebo je prázdná (""), Office se aktualizuje z nejnovější verze v daném umístění.

Pokude je TargetVersion nastavena na číslo specifické verze (buildu), Office se pokusí aktualizovat na danou verzi. Pokud používáte práv a politik skupin (Group policy) s šablonami pro administraci (Aministrative Template files) (ADMX/ADML) Office 2016, můžete použít TargetVersion nastavením práva Target Version. Nastavení této politiky najdete pod Computer Configuration\Administrative Templates\Microsoft Office 2016 (Machine)\Updates.

Nepovinný atribut.

TargetVersion="15.1.2.3"
TargetVersion="""

Atribut Deadline (součást funkce Updates)

Definuje do kdy musí být aktualizace aplikovány. Deadline je specifikován v čase UTC.

Kombinací atributu Deadline s atributem TargetVersion docílíte toho, že Office bude aktualizován na určitou verzi do určitého data. Doporučujeme nastavit atribut Deadline alespoň týden do budoucna, aby všichni uživatelé aktualizaci dostali.

Pokud je nastaven Deadline, uživatelé budou dostávat připomínky na instalaci aktualizací. Pokud si svůj Office nezaktualizují do konce Deadline, aktualizace se samy nainstalují za 15 minut. To umožňuje uživatelům uložit si dokumenty na kterých v Office pracují a ukončit aplikace Office, které mají otevřené.

Pokud uživatel nezavře aplikace Office, aplikace budou automaticky ukončené za 15 minut, což může znamenat, že uživatel přijde o rozdělanou práci. Po ukončení všech aplikací Office se aktualizace nainstalují automaticky.

Atribut Deadline se aplikuje pouze na jednu sadu aktualizací. Pokud chcete používat atribut Deadline, ujistěte se, že je Office vždy aktualizován na nejnovější verzi, Deadline musíte totiž vždy přenastavit, když vyjde nová sada aktualizací.

Pro použití tohoto atributu musíte používat Office minimálně ve verzi Service Pack 1 (version 15.0.4569.1507).

Pokud používáte práv a politik skupin (Group policy) s šablonami pro administraci (Aministrative Template files) (ADMX/ADML) Office 2016, můžete použít Deadline nastavením práva Update Deadline. Nastavení této politiky najdete pod Computer Configuration\Administrative Templates\Microsoft Office 2016 (Machine)\Updates.

Nepovinný atribut.

Deadline="05/16/2014 18:30"

Atribut Channel (součást atributu Deadline)

Definuje, který kanál pro aktualizace bude použit pro aktualizaci Office po instalaci. Pamatujte, že jsou dvě hodnoty pro kanál aktualizací:

Pro více informací o kanálech nás neváhejte kontaktovat pomocí kontaktního formuláře.

Pokud používáte práva a politiky skupin (Group policy) s šablonami pro administraci (Aministrative Template files) (ADMX/ADML) Office 2016, můžete použít Channel nastavením práva Update Deadline. Nastavení této politiky najdete pod Computer Configuration\Administrative Templates\Microsoft Office 2016 (Machine)\Updates. Pokud je povolena, má tato politika přednost před atributem Channel nastaveným pomocí ODT.

Nepovinný atribut. Výchozí nastavení je Deffered pro Office 365 ProPlus a Current pro Visio Pro pro Office 365 a Project Online Desktop Client.

Channel="Current"
Channel="Deferred"
Channel="FirstReleaseDeferred"
Channel="FirstReleaseCurrent"

Ačkoliv se zdá instalace Office jednoduchá a bez jakýchkoliv možností nastavení, můžete si instalaci upravit jak budete potřebovat. Jedna z nejdůležitějších věcí při instalaci Office je výběr aktualizačního kanálu, tedy zda chcete dostávat aktualizace pouze na stabilní a ověřené verze, nebo každou novou "beta" verzi, která nemusí být funkční na 100%. Také můžete z důsledku malého prostoru na disku, nebo zkrátka protože aplikace nepoužijete, nainstalovat jen část programů. Pojďme si ukázat jak na to pomocí nástroje Office Deployment Tool (dále ODT).

Ve většině případů je ODT určeno spíše pro administrátory při velkých implementacích, ale my jej často používáme i u instalací na jednotlivá PC, jejíž příklad si ukážeme.

ODT se skládá z dvou souborů:

Ty Vám vytvoří tento instalátor.

Pro práci s ODT musíte upravovat konfigurační soubor, kterým definujete, jaké možnosti nasazení požadujete a následně spustíte setup.exe z příkazového řádku.

Můžete například editovat konfigurační soubor pro stáhnutí 32bitové verze Office v angličtině, nebo soubor můžete upravit tak, že nainstaluje Office 365 v 32bitové verzi s automaticky potvrzenými licenčními ujednáními (EULA) bez nutnost potvrzení administrátorem.

Nastavení konfiguračního souboru:

V ukázkovém konfiguračním souboru naleznete nejčastěji používáné funkce a atributy, které můžete využít při instalaci Office na počítače zaměstnanců/klientů.

Při vytváření konfiguračního souboru doporučujeme začít s ukázkovým souborem:

  

  
    
      
      
      
    
  

a upravit si ho tak aby vyhovoval požadavkům Vašeho prostředí. V souboru si můžete upravovat XML funkce a atributy s použitím ukázkových dat v tomto článku, kde se dozvíte více o jednotlivých funkcích, atributech a jejich hodnotách.

Vysvětlivky

OfficeClientEdition="32"

Stáhne a nainstaluje 32-bitovou verzi Office.

Channel="Deferred"

Po instalaci se bude Office aktualizovat s kanálu Deferred (nejstabilnější verze Office, aktualizují se jednou za několik měsíců)

Product ID="O365BusinessRetail"

Stáhne a nainstaluje Office 365 Business.

Language ID="cs-cz"

Stáhne a nainstaluje českou verzi Office.

Všechny atributy, které se dají využít naleznete v našem článku o možnostech konfigurace nástroje Office Deployment Tool (ODT).
Své atributy si můžete jednoduše vygenerovat pomocí tohoto konfigurátoru.

Instalace Office

Začneme tak, že řekneme instalátoru setup.exe pomocí příkazové řádky, aby stáhl požadované soubory Office:
1) otevřeme si příkazový řádek ve složce kde máme nainstalován ODT:
Spuštění příkazové řádky CMD z průzkumníka windows
2) spustíme stahování pomocí následujícího příkazu:

setup.exe /download configuration.xml

Stáhnutí Office 2016 pomocí Office deployment toolu
A počkáme až se nám instalační soubory stáhnou. Můžete si všimnout, že se Vám v adresáři s ODT vytvořila složka Office do které se soubory stahují:
Složka instalačních souborů Office
3) spustíme instalaci Office pomocí následujícího příkazu:

setup.exe /configure configuration.xml

Instalace Office 365 pomocí Office Deployment toolu (ODT)
A v tuto chvíli se Vám Office začne instalovat jak jste zvyklí při instalaci z portálu Office 365 pomocí klasického instalátoru avšak s Vaší konfigurací.

Každý kód Product Key umožňuje uživatelům využívat službu 12 měsíců od aktuálního dne. Pokud se vašim stávajícím uživatelům blíží datum prodloužení předplatného, zprůměruje Microsoft obě data (viz Výpočet), aby pro vás bylo snazší spravovat předplatné s jedním koncovým datem pro všechny uživatele. Na základě výpočtu o žádný čas nepřijdete. Podívejte se na vzorec výpočtu nového koncového data.

Výpočet: [A (počáteční uživatelů) x B (zbývající čas předplatného) + C (noví uživatelé) x (12 měsíců)] * celkový počet uživatelů = nový zbývající čas

AKTUALIZACE: JIŽ NENÍ POTŘEBA SLOŽITÉHO NASTAVOVÁNÍ. OUTLOOK NYNÍ UMÍ PŘIHLAŠOVÁNÍ PŘÍMO PŘES GOOGLE, VČETNĚ DVOUFÁZOVÉHO OVĚŘENÍ.

Ve vašem Outlooku si samozřejmě můžete nastavit poštu Gmail z vašeho G Suite účtu. Postup je následující.

Přidání Gmailu do Outlooku z Office 365

1. Otevřete si Outlook a klikněte na záložku Soubor

2. Klikněte na tlačítko přidat účet

3. Vyplňte svůj mail na Gmailu nebo G Suite a zadejte heslo

Přihlášení do Gmailu v Outlooku

4. Potvrďte dvoufázové ověření na vašem mobilu

5. Hotovo, přidali jste si Gmail do Outlooku.

Dokončení přidání účtu v Outlooku

Toto nastavení zajistí připojení e-mailů do Outlooku. Nezajistí však synchronizaci kontaktů - ty je potřeba ručně vyexportovat a naimportovat. A synchronizaci kalendáře. Ten lze do Outlooku připojit, ale synchronizace je pouze jednosměrná. Pokud by vás zajímalo jak toto udělat, ozvěte se nám pomocí formuláře níže.

Návod pro starší verze Outlooku

UPOZORNĚNÍ: OD AKTUALIZACE MICROSOFT OFFICE Z ČERVENCE 2017 JE TŘEBA POUŽÍVAT VYGENEROVANÉ HESLO SPECIÁLNĚ PRO OUTLOOK - VÍCE ZDE.

(Pokračování textu…)

DKIM (DomainKeys Identified Mail) je proces ověření, který pomáhá chránit odesílatele i příjemce před neoprávněně upravenými e-maily a phishingem.

 1. V účtu správce vyberte v položce Centrum pro správu odkaz na Zabezpečení a dodržování předpisů.
 2. V záložce Zásada přejděte na část DKIM
 3. Zvolte doménu a v pravé části potvrďte tlačítkem Povolit.
  nastavení dkim v office 365 správci
 4. Zobrazí se vám dva záznamy CNAME, které nastavíte u domény v administraci u vašeho doménového registrátora.
  Nastavení DKIM O365
 5. Celkem přidáte dva záznamy v následujícím formátu:
  HOSTNAME: selector1._domainkey
  CNAME: selector1-innovativebusiness-cz._domainkey.innovativebusinessczech.onmicrosoft.com
  HOSTNAME: selector2._domainkey
  CNAME: selector2-innovativebusiness-cz._domainkey.innovativebusinessczech.onmicrosoft.com
  

  dkim4

 6. Počkejte 30-60 minut (než se DNS záznamy projeví) a znovu stisknete Povolit.
  dkim5
 7. Správné nastavení si můžete ověřit třeba tak, že si pošlete e-mail na jiný účet (v našem případě Gmail) a ověříte si, že hlavička zprávy obsahuje DKIM ověření:
  Authentication-Results: mx.google.com;
  dkim=pass header.i=@innovativebusiness.cz;
  spf=pass (google.com: domain of tomas.sykora@innovativebusiness.cz designates 40.107.0.42 as permitted sender) smtp.mailfrom=tomas.sykora@innovativebusiness.cz
  DKIM-Signature: v=1; a=rsa-sha256; c=relaxed/relaxed; d=innovativebusiness.cz; s=selector1; h=From:Date:Subject:Message-ID:Content-Type:MIME-Version; bh=kg8zNOvKBU2h505ZtQipReOiMG1kuoBUHPDAkj1qJMM=; b=mcue15fNP3mewHovF9FnPUeCRc3GFAVEByvq6psOBr5AktRhvcAjQSS+YaOxpNemw93Opv5F1IhjZTXdceBcuuBNEhAQsHvNkseLwi/EV7azboPYASbR+JTFb8rnSkyV1biZt1YkCZfDdu36Q0HeW9SulH8FcjnXpqa64u1UwpY=

Nemáte čas procházet a hledat nastavení? Nechte si nastavit DKIM od nás za pevnou cenu dle ceníku vzdálené správy. Kontaktovat nás můžete na naší Hotline: 555 501 810, nebo pomocí kontaktního formuláře.

Potřebujete si sdílet kontakty v Outlooku s ostatními kolegy a psát si k nim společné poznámky? Vyzkoušejte veřejné složky, ukážeme Vám jak na to.

 1. Ve správcovském portále Office 365 si otevřeme centrum nastavení Exchange Online
  verejne-slozky-exchange-online
 2.  V centru pro správu Exchange klikneme v levém sloupci na veřejné složky
  verejne-slozky-exchange-online-2
 3.  Kliknutím na + vytvoříme veřejnou složku na serveru, do které si později přidáme složku kontaktů
  verejne-slozky-exchange-online-3
 4. Zadáme název složky - např. Veřejné kontakty
  verejne-slozky-exchange-online-4
 5. Po vytvoření složky klikneme na tlačítko spravovat a přidáme uživatele a jejich oprávnění k akcím v této složce, já jsem si vytvořil přístup pro administrátora s veškerými právy a další uživatele přidám později
  verejne-slozky-exchange-online-5verejne-slozky-exchange-online-6verejne-slozky-exchange-online-7
 6. Následně si v Outlooku otevřeme složky (vlevo dole) a vyhledáme veřejné složky naší společnosti:
  sdileni-slozky-s-kontakysdileni-slozky-s-kontaky-2
 7. Po otevření veřejné složky byste měli pod všemi veřejnými složkami vidět novou složku veřejné kontakty, ve které si nyní vytvoříte složku s kontakty - např. interní kontakty.
  verejne-slozky-exchange-online8verejne-slozky-exchange-online-8verejne-slozky-exchange-online-9
 8. Nyní máte skoro hotovo, stačí už jen nastavit přístupová práva pro uživatele. Jelikož je složka veřejná, vidí ji všichni zaměstnanci. Můžete však nastavit, že nemohou kontakty upravovat ani vidět a jednotlivým uživatelům, kteří mají mít přístup pak nastavit požadovanou úroveň přístupu.
  verejne-slozky-exchange-online-10verejne-slozky-exchange-online-12verejne-slozky-exchange-online-13
 9. A nyní si můžete začít vytvářet kontakty, nebo kopírovat odjinud :).
  verejne-slozky-exchange-online-11

Tato funkcionalita je součástí cloudového e-mail serveru Microsoft Exchange Online. Rádi Vám nastavíme přístupová práva a pomůžeme s vytvořením veřejných složek. Stačí když se nám ozvete.

Lidé nenávidějící e-mail, mějte se na pozoru! Nedávný průzkum ukázal, že e-mail je jeden z nejpoužívanějších nástrojů pro komunikaci v práci a v průběhu příštích pěti let bude ještě významnější. (Pokračování textu…)

Pokud ve Vaší společnosti používáte alespoň 5 uživatelských licencí Office 365 Enterprise E3, E4 a E5, SharePoint Online Plan 2 nebo OneDrive for Business Plan 2 máte nyní možnost bezplatně si navýšit velikost Vašeho OneDrive pro frimy ze současných 1 TB na až 5 TB na každého uživatele.

Bylo přislíbeno, že update proběhne automaticky, což se v mnoha případech zatím nestalo. Vy si však můžete svůj OneDrive zvětšit sami už nyní pomocí několika příkazů v PowerShellu.

Seznam příkazů v powershellu pro nastavení kvóty pro ostřílené powershell programátory je zde.

Co k tomu budeme potřebovat

PowerShell 3.0 - ve Windows 10 je přímo v systému, pro Windows 7 nebo starší Windows Server je nutné ho doinstalovat ručně
SharePoint Online management shell

Jakmile budete mít toto připraveno Stačí spustit PowerShell

powershell ve windows 10 start

a zadat tyto příkazy:

1. připojení do Sharepointu Online
Connect-SPOService -Url https://vasefirma-admin.sharepoint.com -credential admin@vasefirma.cz

vasefirma v adrese nahraďte jménem Vašeho prostředí (tenantu) Office 365 a zadejte e-mail administrátora.

2. kontrola stávající kvóty v MB
Get-SPOTenant | Select OneDriveStorageQuota

Výstup by měl vypadat takto:
1 TB kvóta OneDrive pro firmy v powershellu
Nyní tedy nastavíme novou výchozí kvótu 5 TB, která se aplikuje automaticky na všechny nově vytvořené uživatele

3. Nastavení kvóty 5TB pro celý Office 365 tenant
Set-SPOTenant -OneDriveStorageQuota 5242880

Uživatelům, kteří nemají nárok na 5TB se kvóty automaticky nastaví na velikost, kterou umožňuje jejich licence.

Pokud znovu použijeme kontrolu kvóty

4. kontrola stávající kvóty v MB
Get-SPOTenant | Select OneDriveStorageQuota

Výstup by měl vypadat takto:
OneDrive pro firmy kvóta 5 TB powershell

Tímto jsme nastavili kvótu 5TB pro každého nového uživatele. U stávajících uživatelů nyní musíme ručně nastavit kvótu 5TB.

5.Nastavení kvóty uživatele
Set-SPOSite -Identity [siteId] -StorageQuota 5242880

[siteId] je URL adresa Vašeho OneDrive for Business například moje je https://innovativebusinessczech-my.sharepoint.com/personal/ales_sykora_innovativebusiness_cz .

6. Kontrola kvóty uživatele 
Get-SPOSite -Identity https://innovativebusinessczech-my.sharepoint.com/personal/ales_sykora_innovativebusiness_cz 

Nyní byste měli vidět, že Váš OneDrive má 5TB:

Quota 5TB OneDrive for Business

Stejně tak uvidíte, že se Váš OneDrive zvětšil v online rozhraní OneDrive pro firmy v části Nastavení – Nastavení webu – Metriky úložišť
5TB Onedrive Business na sharepointu

Jste odborníkem na Powershell? Pak Vám bude stačit zkrácená verze článku 🙂

Connect-SPOService -Url https://vasefirma-admin.sharepoint.com -credential admin@vasefirma.cz
Get-SPOTenant | Select OneDriveStorageQuota
Set-SPOTenant -OneDriveStorageQuota 5242880
Set-SPOSite -Identity https://adresavasehoonedrive -StorageQuota 5242880

Přecházíte z Google Apps na Office 365 a potřebujete si přenést kontakty a kalendáře? Pojďme se podívat jak na to.

1)    Migrace kontaktů

Export kontaktů z Google Apps

Migrace kontaktů a kalendáře z Google Apps do Office 365 - postup 1

Migrace kontaktů a kalendáře z Google Apps do Office 365 - postup 2

Migrace kontaktů a kalendáře z Google Apps do Office 365 - postup 3

Migrace kontaktů a kalendáře z Google Apps do Office 365 - postup 4

Migrace kontaktů a kalendáře z Google Apps do Office 365 - postup 5

Import Kontaktů do Office 365 Exchange Online

Migrace kontaktů a kalendáře z Google Apps do Office 365 - postup 6

Migrace kontaktů a kalendáře z Google Apps do Office 365 - postup 7

Migrace kontaktů a kalendáře z Google Apps do Office 365 - postup 8

Migrace kontaktů a kalendáře z Google Apps do Office 365 - postup 9

Migrace kontaktů a kalendáře z Google Apps do Office 365 - postup 10

2)    Migrace kalendáře

 Export kalendáře z Google Apps

Migrace kontaktů a kalendáře z Google Apps do Office 365 - postup 11

Migrace kontaktů a kalendáře z Google Apps do Office 365 - postup 12

Migrace kontaktů a kalendáře z Google Apps do Office 365 - postup 13

Import Kalendáře do Office 365 Exchange Online

Migrace kontaktů a kalendáře z Google Apps do Office 365 - postup 14

Migrace kontaktů a kalendáře z Google Apps do Office 365 - postup 15

Migrace kontaktů a kalendáře z Google Apps do Office 365 - postup 16

Hotovo. Máte přemigrováno :).

Dnes si ukážeme jak jednoduše vytvořit sdílenou schránku v Office 365.
(Pokračování textu…)

(Pokračování textu…)

Office 365 nabízí ve svém balíku kancelářských aplikací možnost spolupracovat na dokumentech ve více lidech v reálném čase a to nejen v online aplikacích, jak jste na to zvyklí například v Google Docs.
(Pokračování textu…)

Součástí předplatného Office 365 je Azure Active Directory (AD), které Vám umožní připravit si "logovací" stránku ve firemním designu. Je to otázka skutečně jen pár minut, podívejte se na jednoduchý návod.  (Pokračování textu…)

Připravili jsme si pro Vás sérii videí, ve kterých Vám názorně ukážeme cloudové služby Microsoftu v každodenním použití.
(Pokračování textu…)

Slovo cloud (mrak) mnoho lidí již někdy slyšelo, ale co to vlastně je, je trochu hádanka. Když se mě nedávno ptal kamarád, co to vlastně prodávám – a já mu odpověděl cloudové služby, bylo mi hned jasné, že ví stejně jako před tím než se mě zeptal. A tak bych jemu i Vám rád přiblížil co to ten cloud je, proč je čím dál víc oblíbený a proč není jen otázkou velkých korporátů.
(Pokračování textu…)

V dnešním rychlém návodu si ukážeme, jak uložit soubory z wordu do PDF. Nový Office tuto možnost nativně nabízí a používá se opravdu snadno. Pojďme si to tedy vyzkoušet. Do PDF budu „převádět“ tento článek, který si připravuji ve Wordu.
(Pokračování textu…)

Občas se stává, že se Vám při instalaci Office 2016 vybije notebook a instalace se přeruší, nebo se instalace zasekne a vy ji netrpělivostí ukončíte přes správce úloh atd.. Instalace jsou následně nefunkční, nebo problémové.

(Pokračování textu…)

Online návod na aktivaci online služeb Microsoft Office 365 pomocí aktivačního e-mailu a portálu VLSC.
(Pokračování textu…)

(Pokračování textu…)

Pokud přemýšlíte o cloudovém CRM systému, neměli byste zapomenout na Microsoft Dynamics CRM Online!
(Pokračování textu…)

Pokud přemýšlíte o tom, že nechcete nechat své citlivé dokumenty na firemních serverech nebo jako přílohy v mailech zcela bez ochrany, je tu pro Vás jednoduché řešení. Tedy jednoduché, pokud používáte Office 365. V plánu Office 365 Enterprise E3 je toto řešení v ceně služby, pro ostatní je k dispozici jako samostatná služba (více na samotném konci návodu). A jemuje se Rights Management Services (dále RMS). (Pokračování textu…)

Používáte předplatné Office 365 Small nebo Midsized Business pro malé a střední firmy? Při prodloužení, budete požádáni o přechod na nové plány Business.
(Pokračování textu…)

Při zapisování poznámek a vytváření seznamů úkolů (to-do listů) ve OneNote, Vás možná už napadlo, jak by se dalo na tyto úkoly upozorňovat, stejně jako na úkoly v Outlooku. Jednoduše! Tyto služby jsou totiž navzájem propojené a úkoly z OneNote se dají synchronizovat do Outlooku.
(Pokračování textu…)

OneDrive pro firmy nabízí jedinečnou možnost, mít svá data přístupná odkudkoliv, kdekoliv a vždy v aktuální verzi. V praxi to vypadá tak, že ať už jste na tabletu, notebooku, počítači, či na mobilu vždy se dostanete k dokumentům, které na OneDrivu pro firmy máte.

(Pokračování textu…)

Partner pro Azure předplatné, je partner, který vám pomůže navrhnout, postavit, nasadit a spravovat řešení, které na platformě Azure máte. Tento partner nemusí být společnost, která Vám dodává kredit pro využívání platformy Azure.

(Pokračování textu…)

Před pár měsíci se na českém trhu objevila služba na zálohování dat do cloudu, která si říká Azure Backup a, která nabízí bezproblémovou a jednoduchou zálohu dat, v bezpečí datových center, za bezkonkurenční ceny. My jsme si pro případné zájemce připravili návod, na zálohování Vašeho počítače, se zkušební verzí Azure Backupu.
(Pokračování textu…)

Určitě všichni známe situaci, když v pondělí otevřeme Outlook a najdeme nepřeberné množství doručené pošty. Nyní si projdeme pár jednoduchých tipů jak si práci usnadnit a ušetřit čas. První možností, je naučit se správně vyhledávat v e-mailech, druhou a tou elegantnější je právě použití automatických pravidel, které si ukážeme.
(Pokračování textu…)

Spousta z Vás určitě denně vyhledává mezi e-maily v Outlooku. Často, to ale bývá velmi krkolomná záležitost. Koukněme se tedy na to, jak v Outlooku 2016, který je součástí sady Office 365, vyhledávat e-maily jednoduše a efektivně.
(Pokračování textu…)

(Pokračování textu…)

Vy ještě nepoužíváte skupiny? Pomozte svým týmům zjednodušit koordinaci práce na projektech a naučte je, vytvářet si skupiny v Office 365 přes Outlook 2016. Návod na to, najdete zde.
(Pokračování textu…)

Občas slýcháme dotazy, zda se nám zdá bezpečné, když budou e-maily managementu “ležet” na serverech Microsoftu mimo firmu. A my říkáme ANO, protože teprve tam se k nim nikdo, kdo k nim nemá mít přístup nedostane ...

(Pokračování textu…)

Připravili jsme odpovědi na nejčastější dotazy ohledně účetnictví a služeb Office 365 směřující na naší hotline 555 501 810.

(Pokračování textu…)

V názvosloví produktů, které se jmenují Office je poněkud nepřehledno. Proto jsme připravili malé vysvětlení, které má situaci objasnit.

(Pokračování textu…)

Občas slýcháme dotazy, zda se nám zdá bezpečné, když budou e-maily managementu “ležet” na serverech mimo Microsoftu mimo firmu. A my říkáme ANO, protože teprve tam se k nim nikdo z vaší firmy nedostane ...
(Pokračování textu…)

Zástupci regulačních úřadů pověřených kontrolou ochrany osobních údajů ve všech 28 členských státech Evropské unie tento týden zveřejnili výsledek šetření...
(Pokračování textu…)

Dnešní realita mění zakořeněná dogmata, jako je potřeba neustálých investic do počítačových serverů, jejich licencování, správy a údržby při výpadcích. Informační technologie už dnes nejsou „vědním“ oborem, ale jsou běžně dostupné pro každého. Okamžitě, levněji, rychleji a v kvalitě, která byla ještě před několika lety dostupná jen velkým korporacím či bankám...

(Pokračování textu…)

crosschevron-down linkedin facebook pinterest youtube rss twitter instagram facebook-blank rss-blank linkedin-blank pinterest youtube twitter instagram