Autor: Tomáš Sýkora
2.8.2018 | V kategorii:

Otevírání dokumentů Microsoft Office online v prostředí Chromu - bez zbytečného vytváření duplicit v podobě formátu Google

Pokud používáte Google Drive a někdy jste si na něm chtěli otevřít uložený dokument ve Wordu, Excelu, PowerPointu, určitě jste se setkali s tím, že po pouhém jeho přečtení na úložišti vznikla jeho kopie stejného jména ve formátu odpovídající aplikace Googlu. Pokud s dokumentem pracuje více uživatelů, vzniká tak chaos, kdy někteří uživatelé editují verzi Microsoftu a druhý Googlu. Řešení je jednoduché: Stačí používat v prostředí prohlížeče Chrome doplněk pro úpravu souborů Office.

Ze svého prohlížeče Chrome spusťte odkaz na instalaci příslušného doplňku Úpravy dokumentů Office.

Po instalaci otevřete první dokument sady Microsoft Office ze svého Google Drive v prohlížeči Chrome a potvrďte upozornění.

Pro jistotu restartujte Chrome a od nynějška se vám dokumenty Microsoft Office budou zobrazovat pro editaci online v prostředí Office, jak poznáte podle ikony.

crosschevron-down linkedin facebook pinterest youtube rss twitter instagram facebook-blank rss-blank linkedin-blank pinterest youtube twitter instagram