Článek napsal Tomáš Sýkora
Zakladatel společnosti Innovative Business, která se zabývá smysluplným využitím technologií pro podnikání. Mimo jiné provozuje tento portál Bestonline.cz nabízející osvědčené cloudové technologie. Dále portál Business Robots pronajímající softwarové roboty a službu Robolytix pro optimalizaci firemních procesů.
Aktualizováno: 11.5.2021, Vytvořeno: 14.2.2019 | V kategorii:

Jak pozastavit migraci Skype pro firmy na Teams v rámci firmy

Pokud nechcete migrovat svůj komunikační nástroj Skype pro firmy do služby (SfB) Microsoft Teams a ani mást uživatele možností výběru který nástroj chtějí využívat, můžete prozatím ponechat vše při starém a do budoucna si naplánovat přechod s adekvátním informováním uživatelů, doladěním pravidel komunikace a podobně.

Microsoft v tuto chvíli (únor 2019) všem uživatelům Office 365 (ale i předplatného samotného Skype pro firmy!) nastavuje režim koexistence mezi aplikací Teams a Sfb na tzv. "ostrůvky", tedy uživatelé si mohou vybrat, zda chtějí používat tu či onu aplikaci. Protože jejich koexistence je v tuto chvíli u většiny našich klientů nechtěná a způsobuje nežádoucí komunikační problémy, je zde krátký návod, jak "ostrůvky" zakázat a zůstat ve stávajícím modelu používání.

  1. V Admin centru se přihlaste do nového Centra pro správu Teams a Skype
    Jak pozastavit migraci Skype pro firmy na Teams v rámci firmy 1
  2. Přejděte do Nastavení na úrovni organizace a zvolte Upgradování aplikace Teams. Nastavte následující:
    Jak pozastavit migraci Skype pro firmy na Teams v rámci firmy 3
  3. Své volby uložte a vše zůstává při starém. Pochopitelně, až si aplikaci Teams vyzkoušíte a budete jí chtít zpřístupnit v rámci firmy, uděláte to naprosto stejným postupem, jen se zvolením jiných předvoleb.

Zdroje:

Máte nějaké dotazy nebo připomínky? Zanechte komentář a neváhejte se s námi spojit na facebooku!
linkedin facebook pinterest youtube rss twitter instagram facebook-blank rss-blank linkedin-blank pinterest youtube twitter instagram