Aktualizováno: 18.5.2023, Vytvořeno: 18.5.2023 | V kategorii:

Nemůžete sdílet dokumenty externě ze svého SharePointu?

Jeden z nejběžnějších dotazů na naší servisní podpoře se týká možností externího sdílení Knihoven dokumentů a jednotlivých souborů z webů SharePointu. Je to dáno striktním základním nastavením Microsoftu, který toto nevidí rád (a my taky ne).

Každopádně, pokud chcete sdílet externě a zobrazí se vám toto okno bez možnosti vybrat externí sdílení, tak čtěte dále. Je to velmi jednoduché.

Nemůžete sdílet dokumenty externě ze svého SharePointu? 1
Klasické okno, které vyděsí nejednoho uživatele a po něm nejednoho admina.

Situace se má tak, že nejprve musíte nastavit tuto možnost pro celý tenant, pak pro jednotlivé aktivní weby, resp. Knihovny dokumentů. Zní to složitě, ale je to ve skutečnosti velmi jednoduché a rychlé.

Povolit oprávnění sdílení na úrovni tenantu

Přejděte na stránku Sdílení v Centru pro správu Sharepointu. Zde můžete nastavit sdílení pro všechny, tedy nejen pro ověření návštěvníky následovně:

Nemůžete sdílet dokumenty externě ze svého SharePointu? 3
Věnujte pozornost i ostatním možnostem na této stránce. Jsou naprosto jednoznačně popsány a můžete si tak přizpůsobit vaše firemní prostředí.

Povolit oprávnění na úrovni konkrétního aktivního webu

Je třeba si uvědomit, že různé knihovny mohou být různě vnořené v aktivních webech vašeho Sharepointu. A tomuto aktivnímu webu je třeba přiřadit následující oprávnění, abyste jej pak mohli individuálně používat či odebírat v jednotlivých podřízených webech, resp. knihovnách.

Přejděte na Aktivní weby v Centru pro správu SharePointu a v levém sloupci vyberte Sdílení. A tady je to, co jste celou dobu hledali. Prostě přepnete možnost externího sdílení na kohokoliv.

Nemůžete sdílet dokumenty externě ze svého SharePointu? 5
Máte nějaké dotazy nebo připomínky? Zanechte komentář a neváhejte se s námi spojit na facebooku!