Článek napsal Tomáš Sýkora
Zakladatel společnosti Innovative Business, která se zabývá smysluplným využitím technologií pro podnikání. Mimo jiné provozuje tento portál Bestonline.cz nabízející osvědčené cloudové technologie. Dále portál Business Robots pronajímající softwarové roboty a službu Robolytix pro optimalizaci firemních procesů.
Aktualizováno: 9.2.2023, Vytvořeno: 9.2.2023 | V kategorii:

"Ono se to samo" a jak to bylo doopravdy

Vůbec není třeba popisovat, co znamená pro správce výmluva, že se někdy někde něco stalo samo. Naštěstí je v rámci Microsoft 365 k dispozici auditovací nástroj, který umožní vidět úplně každou aktivitu (včetně oblíbených smazání položek).

Najdete jej na adrese https://compliance.microsoft.com/auditlogsearch, kde můžete vyhledávat podle typu aktivit a konkrétních uživatelů za zvolené období.

"Ono se to samo" a jak to bylo doopravdy 1
Klasické vyhledávání

Po vyhledání si můžete stáhnout CSV soubor, kde je každá jednotlivá aktivita:

"Ono se to samo" a jak to bylo doopravdy 3

Můžete si tak najít konkrétní aktivitu nebo třeba hledat anomálie v počtu smazaných položek apod.

Update 2/2023

Kromě nového formuláře vyhledávání, který je k dispozici již delší dobu, jako preview si nyní můžete vyzkoušet Auditování (Premium) jako součást zkušební verze řešení Microsoft Purview. Více: https://compliance.microsoft.com/trialHorizontalHub.


Máte nějaké dotazy nebo připomínky? Zanechte komentář a neváhejte se s námi spojit na facebooku!
linkedin facebook pinterest youtube rss twitter instagram facebook-blank rss-blank linkedin-blank pinterest youtube twitter instagram