Aktualizováno: 11.5.2021, Vytvořeno: 26.9.2016 | V kategorii:

4 věci, které by Vás měly zajímat při výběru firemního emailu

Lidé nenávidějící e-mail, mějte se na pozoru! Nedávný průzkum ukázal, že e-mail je jeden z nejpoužívanějších nástrojů pro komunikaci v práci a v průběhu příštích pěti let bude ještě významnější.

Průzkum také ukázal, že zaměstnanci tráví 3,2 hodiny denně kontrolu e-mailů souvisejících s prací. Další studie od The Radicati Group prohlásila, že v minulém roce bylo v průměru 122 odeslaných a přijatých obchodních e-mailů na jednoho uživatele za den.

Co to všechno znamená? Je to dobrá připomínka toho, že e-mail je a bude i nadále, služba kritická pro všechny firmy. Při výběru firemního e-mailového řešení je proto důležité dbát na mnoho faktorů, zvláště pokud chcete aby Vaše firma v příštích letech rostla.

Při výběru firemního e-mailového řešení byste měli dávat zvláštní význam těmto kritériím:

Hostovaný e-mail nebo vlastní server?

serverMáte dvě možnosti: e-mailový server ve Vaší firmě a hostovaný e-mail. Pro mnoho firem nedávají celkové náklady a povinnosti spojené s vlastnictvím vlastního serveru finančně smysl. Vyšší náklady mohou znamenat limity serveru, například ve velikostech e-mailových schránek uživatelů a odpovědnost za aktualizace a správu serveru zase znamená, že budete potřebovat svůj vlastní tým IT specialistů.

Hostovaný e-mail má tu výhodu, že provozovatel přebírá břemeno provozu z ramen vašeho IT týmu. Hostitel Vám také může nabídnout dynamické možnosti úložiště a přizpůsobí se tak potřebám a růstu společnosti.

Přístup z mobilního zařízení

mobilni zarizeni pro exchange onlineV dnešním rychle se měnícím obchodním světě, je kompatibilita e-mailového řešení a mobilním zařízením vašich zaměstnanců rozhodující. Nejen, že je to nezbytné pro zaměstnance, aby mohli pracovat s firemním e-mailem i mimo kancelář, ale je také důležité mít e-mailové řešení s mobilními kalendáři a možností sdílení dokumentů. Vybírejte tedy řešení, které je neustále inovováno pro mobilní technologie a umožňuje synchronizaci s jinými zařízeními.

Poskytovatel, na kterého se můžete spolehnout

Při výběru poskytovatele firemního e-mailu je "kdo” stejně důležité jako "co”. Vyberte si firmu, které můžete věřit, s léty prověřenými zkušenostmi v poskytování e-mailových služeb. Podívejte se na poskytovatele se silnou zárukou dostupnosti, vysoké spolehlivosti a fantastické bezpečnosti. Řešení od poskytovatele by mělo zaměstnancům ulehčit práci, zejména funkcemi jako jsou kalendáře, kontakty a soubory, sdílený kalendář a 24/7 podpora od odborníků.

Adekvátní prostor na serveru:

cloudove uloziste dat - slozkaPokud si vyberete hostovaný e-mail, můžete si na základě toho kolik potřebujete skladovat e-mailů a jak velká je Vaše firma vybrat mezi hostovaným sdíleným serverem a hostovaným nesdíleným serverem. Mnoho firem si vystačí se sdíleným hostingem, což znamená, že fyzický server používá více firmami, protože to je cenově dostupné řešení, které stále poskytuje všechny výhody hostovaných emailů, včetně bezpečnosti, spolehlivosti a soukromí. Pokud by Vaší firmě sdílený prostor nestačil, můžete si pronajmout vlastní e-mailový server jenom pro sebe, který Vám umožní větší možnosti nastavení.

Tip na hostovaný e-mail:

Microsoft Exchange Online logoJako příklady hostovaného e-mailového řešení můžeme uvést Microsoft Exchange Online, který provozuje renomovaná společnost Microsoft. Toto řešení nabízí 50GB schránku pro každého uživatele, možnost neomezeně velkého cloudového archivu emailů, sdílené kalendáře, kontakty a další. Smluvně garantovaná dostupnost služby je 99,9% a řešení nabízí podporu 24x7. Nejoblíbenější řešení zejména pokud pracujete s aplikacemi Microsoft Office, dostupné jak samostatně tak v sadách Office 365 a využívající aplikací Office naplno.

Je celkem zřejmé, že v dohledné době e-mailová komunikace neskončí. Organizace by tak měly věnovat velkou péči při výběru firemního e-mailového řešení. Pokud máte zájem o konzultaci a pomoc při výběru firemního e-mailového řešení, kontaktujte nás.

Máte nějaké dotazy nebo připomínky? Zanechte komentář a neváhejte se s námi spojit na facebooku!