Aktualizováno: 11.5.2021, Vytvořeno: 23.11.2016 | V kategorii:

Jak si můžete zakoupit licence cloudových služeb Microsoftu? Přehled a vysvětlení licenčních modelů.

Pro běžného smrtelníka jsou jednotlivé platební programy, prezentované záhadnými názvy či zkratkami tak trochu rébusem. Proto jsem připravil jednoduchý přehled, jak si můžete pořídit licence na cloudové služby Microsoftu:

1. Advisor

 

Advisor license

Nejstarší licenční model. Klient si kupuje licence přímo od Microsoftu s uvedením poradce, kterým je partner Microsoftu, který mu pomohl s výběrem nebo připravil konkrétní nabídku, která je připravena na adrese https://portal.office.com. Během objednávky zadává klient kreditní kartu, kterou uhradí první nákup a z níž jsou mu automaticky strhávány platby za služby. Microsoft poté samostatně řeší nejen samotný provoz služeb, ale i fakturace a podporu koncových klientů. Tento model je vhodný spíše pro jednotlivce než pro firmy. Máte-li zájem, připravíme vám nabídku pro Advisor na vyžádání.

2. CSP (Cloud Solution Provider)

CSP license

Fakticky obdoba programu Advisor, kde však veškeré služby klientovi poskytuje přímo jeho lokální partner v dané zemi. Předplatné se tedy hradí nikoliv Microsoftu, ale partnerovi, který má k dispozici nástroje pro správu licencí a může tak pružně reagovat na požadavky klienta (přidání licencí v řádu minut kdykoliv). Klient může za všechny služby platit v měsíčním intervalu, tak jak služby aktuálně potřebuje. Předpokládá se roční využívání těchto služeb, na něž je garantována cena.

3. Open

Open License Office 365

Licence v programu Open jsou asi nejlepší volbou pro středně velké firmy. Fakticky se jedná o otevření multilicenční smlouvy s minimalizací administrativy díky přístupu klienta do systému pro správu zakoupených licencí Volume Licensing Service Center společnosti Microsoft. Licence se nakupují vždy na jeden rok dopředu prostřednictvím partnera. Znamená tedy minimum práce a dostatek flexibility pro většího zákazníka. Chcete-li objednat v Open programu, nakupte prostě roční předplatné a do poznámky uveďte, že licenci chcete doručit jako Open.


Kdo je partner Microsoftu, který klientovi radí a pomáhá?

Partnery Microsoftu jsou firmy, které splňují požadavky na odbornou způsobilost získáním některé z kompetencí. Společnosti Innovative Business s.r.o., provozovatel portálu Bestonline.cz je historicky prvním držitelem nejvyššího ocenění Gold Small and Midmarket Cloud Solutions v České republice a specializuje se na podporu podnikatelů z oblasti malých a středních firem. Seznam všech partnerů je veřejně přístupný na stránkách Microsoftu.

 

Máte nějaké dotazy nebo připomínky? Zanechte komentář a neváhejte se s námi spojit na facebooku!