Aktualizováno: 11.5.2021, Vytvořeno: 20.8.2014 | V kategorii:

Data v bezpečí datových center? Proč?

Občas slýcháme dotazy, zda se nám zdá bezpečné, když budou e-maily managementu “ležet” na serverech mimo Microsoftu mimo firmu. A my říkáme ANO, protože teprve tam se k nim nikdo z vaší firmy nedostane ...

Data jsou ve službách Microsoft Online chráněna na takové úrovni, jaká se ještě před několika lety zdála běžným firmám zcela investičně a organizačně nedostupná. Všechna data jsou uložena a zálohována v datových centrech Microsoft s nejvyšší možnou úrovní zabezpečení. A to nejen na technologické úrovni, zabezpečením prostoru a budov, ale také na úrovni personální a procesní. Jen velmi výjimečně si mohou firmy dovolit investovat významné prostředky do vybudování takové úrovně zabezpečení, jaká je například v datových centrech v nichž jsou garantovány mezinárodně uznávané standardy.

Občas slýcháme dotazy, zda se nám zdá bezpečné, když budou e-maily managementu „ležet“ na serverech mimo Microsoftu mimo firmu. A my říkáme ANO, protože teprve tam se k nim nikdo z vaší firmy nedostane.

Kontinuita služeb se smluvní zárukou 99,9% provozuschopnosti služeb, přičemž všechna data jsou zálohována v geograficky oddělených záložních úložištích a stav systémů je monitorován v reálném čase a automatizovaně předchází možnému snížení výkonu služeb.

Služby Office 365 jsou kompatibilní se spoustou prvotřídních standardů odvětví a ověřené třetími stranami.

Certifikace pro ISO 27001: ISO27001 je jedno z nejlepších dostupných měřítek zabezpečení na celém světě. Office 365 je první významná cloudová služba firemní produktivity, která implementovala přísnou sadu fyzických, logických, procesních a řídicích kontrol definovaných normou ISO 27001.

Vzorové doložky EU: Kromě certifikace podle soustavy opatření EU Safe Harbor je Office 365 první významným poskytovatelem cloudových služeb firemní produktivity, který se všemi zákazníky podepisuje standardní smluvní doložky vytvořené Evropskou unií („Vzorové doložky EU“). Vzorové doložky EU řeší mezinárodní přenosy dat. V tomto článku najdete některé nejčastější otázky týkající se vzorových doložek EU. Tady získáte kopii vzorových doložek EU podepsaných společností Microsoft.

Smlouva o zpracování údajů: Společnost Microsoft nabízí všem zákazníkům komplexní standardní smlouvu o zpracování dat. Tato smlouva řeší ochranu osobních údajů, zabezpečení a zpracování údajů zákazníků. Naše standardní smlouva o zpracování dat zákazníkům umožňuje plnit požadavky místních předpisů. Obstarejte si podepsanou kopii smlouvy o zpracování dat.

Smlouva HIPAA BAA: Office 365 je první významný poskytovatel veřejných cloudových služeb, který se všemi zákazníky podepisuje požadavky smlouvy HIPAA-BAA. HIPAA je zákon platný v USA, který se vztahuje na entity poskytující zdravotnické služby, které řídí používání, zveřejnění a zabezpečení chráněných zdravotních záznamů a stanoví požadavky na zahrnuté entity týkající se podepisování smluv zaměstnanců firmy s dodavateli, kteří používají a zveřejňují zdravotní záznamy. Přečtěte si článek HIPAA/HITECH – nejčastější dotazy, kde najdete některé nejčastější otázky týkající se smlouvy HIPAA/HITECH BAA. Obstarejte si podepsanou kopii smlouvy HIPAA BAA.

Federální zákon o správě zabezpečení informací (FISMA): Office 365 implementuje bezpečnostní procesy, které splňují standardy vyžadované federálními agenturami v USA a získaly certifikát FISMA ATO (oprávnění k činnosti) od federální agentury. Americké federální úřady si můžou projít balíček FISMA udělený Office 365, aby mohly udělit oprávnění ATO. V tomto článku najdete některé nejčastější otázky týkající se smlouvy FISMA.

Zákon o ochraně práv a soukromí rodiny ve vzdělávání (FERPA): Microsoft podporuje ochranu osobních údajů studentů v Office 365 splněním omezení používání a zpřístupňování dat studentů a souhlasem s tím, že nebude procházet e-maily nebo dokumenty pro reklamní účely.

Více se dozvíte v centru zabezpečení Office 365

Máte nějaké dotazy nebo připomínky? Zanechte komentář a neváhejte se s námi spojit na facebooku!