Aktualizováno: 18.4.2019, Vytvořeno: 18.4.2019 | V kategorii: , ,

Skype pro Firmy byl automaticky upgradován na Teams. Jak se vrátit ke Skypu pro firmy? Jak používat Teams?

Když Microsoft začal plánovat upgrade Skypu pro firmy na aplikaci Teams, psali jsme o tom, jak zastavit migraci na Teams na Bestonline.cz. Pokud jste si ale nepřenastavili Microsoft 365, pravděpodobně se teď nemůžete do Skypu přihlásit a jste nuceni používat Teams.

UPOZORNĚNÍ: Služba Skype pro firmy bude vypnuta 31.7.2021. Nedoporučuji se k němu nadále vracet. Raději začněte používat Teams.

Microsoft Teams (týmy) jsou komunikační nástroj, umožňující komunikovat a kolaborovat mezi pracovníky, kolegy, firmami, nebo třeba studenty a jejich učiteli. Teams kromě funkcí Skypu pro firmy - videokonference, rychlý chat, online schůzky, nabízí propojení externích služeb a funkce Microsoft 365 Groups (skupin). Teams jsou přímým konkurentem pro Slack.

Teams momentálně také umí pracovat v režimu ostrůvků - ruku v ruce se Skypem pro firmy. Také je možné z Teams volat a psát uživatelům Skypu pro firmy. Nám se ostrovní režim ukázal jako nepoužitelný. Nešlo kontaktovat lidi na Skype pro Firmy, dokonce ani externí uživatele v Teams - takže vlastně k ničemu. Doporučuji tedy buď používat Skype pro Firmy, nebo Teams, ale ne oboje najednou.

Nefunguje vám Skype pro firmy? Váš tenant byl upgradován na Teams.

Toto je momentálně asi nejčastější problém. Z ničeho nic se nemůžete přihlásit do Skype pro firmy a nemůžete pracovat. Microsoft provedl na vašem tenantu automatický upgrade na Teams. Tento upgrade vám ale několikrát dopředu oznámil e-mailem a nabídl vám, ať si upravíte nastavení Office 365, což jste pravděpodobně neudělali. Nyní navštívíte správce Office 365, kliknete na správu Teams a vidíte, že nemůžete přepnout na Skype pro Firmy.

Microsoft Teams nastavení koexistence se Skype pro Firmy
Nastavení koexistence se Skype pro Firmy v Teams blokováno Microsoftem

V tomto případě, máte 2 možnosti. První možnost je začít používat Teams a "jít s dobou", což nemusí vždy úplně dobře fungovat. Druhá možnost je kontaktovat podporu Microsoft 365 a zažádat o vrácení (rollback) možnosti používat Skype pro firmy. Trvá to zhruba týden, než podpora žádost vyřídí (z mé zkušenosti 4 dny) a následně máte opět možnost vybrat si, jak budete pracovat se Skypem pro Firmy a Teamsem.

Režimy koexistence Teams a Skype pro firmy
Výběr režimu koexistence Skypu pro firmy a Teams

Základní úkony Skypu pro firmy v Teams

Pokud chcete zůstat u Teams, pojďte se podívat na základy jeho ovládání. Upozorňuji, že Teams v době vydání tohoto článku neumí komunikovat s uživateli normálního Skype na rozdíl od Skypu pro firmy.

Ovládání aplikace Microsoft Teams
Prostředí aplikace Microsoft Teams

Při konferenci v Teams je prostředí podobné jako v Skypu pro Firmy. Stejně jako ve Skypu můžete sdílet obrazovky, přidávat uživatele do skupinových hovorů, používat powerpointové prezentace, přepojovat hovory a další. Zůstaly tabule i poznámky (je potřeba aktivovat doplněk Office 365 whiteboard). Zůstala i oblíbená funkce přebírání kontroly nad sdílenou obrazovkou.

Ovládání videohovoru v Teams
Ovládání videohovoru v Teamsech

Já si myslím, že nemá cenu bránit se používání Teams, pokud je to u vás možné. Pokud používáte funkce, které Teams neumí, nebo zatím nepodporují (např. komunikaci s uživateli osobního Skype), pak se vraťte zpět ke Skypu.

Přechod organizace na režim TeamsOnly pomocí PowerShellu

Pro přesun celé společnosti na Teams Only režim, použijte tento příkaz v PowerShellu. Připojení k Microsoft Teams PowerShellu.

Grant-CsTeamsUpgradePolicy -PolicyName UpgradeToTeams

Nastavení pouze pro vybraného uživatele.

Grant-CsTeamsUpgradePolicy -PolicyName UpgradeToTeams -Identity vas@uzivatel.cz

Další příručky a zdroje k Teams

Aplikace Teams

Máte nějaké dotazy nebo připomínky? Zanechte komentář a neváhejte se s námi spojit na facebooku!