Aktualizováno: 16.10.2017, Vytvořeno: 16.10.2017 | V kategorii:

OneDrive "probíhá instalace"

V tomto článku si ukážeme jak opravit instalaci OneDrive. Při poslední aktualizaci OneDrive se zřejmě něco nedaří tak jak má a tak vás systém Windows vyzve k manuální aktualizaci. Po kliknutí na výzvu se vám otevře internetový prohlížeč a stáhne se vám aplikace onedrivesetup.exe. Po jejím spuštění se vám aktualizuje OneDrive. Když budete mít štěstí. Pokud se vám instalace zastaví na 0% a nic nedělá, podívejte se jak problém vyřešit.

Instalace OneDrive - probíhá instalace

Po spuštění instalátoru se vám spustila instalace, ale nic nedělá? Instalace by měla proběhnout vcelku rychle. Na mém notebooku střední třídy s SSD diskem proběhla během několika vteřin. Pokud se nic neděje, nečekejte, že se to v následujících minutách nebo hodinách změní.

onedrive instalace probiha instalace

Řešení? Vymažte dočasné soubory nového klienta OneDrive

První aplikace OneDrive pro Firmy, která sloužila k synchronizaci firemního OneDrivu a SharePointu Online měla problémy se synchronizací. Tyto problémy působila cache této aplikace. A právě díky cache (neboli dočasným souborům) jsem zjistil, že i u nového klienta je něco špatně. Již nějakou dobu jsem pozoroval, že mi záhadně mizí místo na disku. Pomocí aplikace WinDirStat jsem zjistil, že jde o jakési dočasné soubory aplikace OneDrive. Tak jsem je našel, smazal a voilá. Funguje to :).

Postup opravy instalace OneDrive

  1. Vypnete aplikace OneDrive
    ukončení onedrivu
  2. Přejdete do skryté uživatelské složky AppData, která bude na podobné adrese jako moje: C:\Users\AlešSýkora\AppData\Local\Microsoft\OneDrive\setup\logs
  3. Smažete veškeré soubory, které ve složce najdete. Hlavně soubory typu SESSION
    onedrive logy
  4. Spustíte instalaci OneDriveSetup.exe a aplikaci bez problémů nainstalujete.

Po instalaci OneDrivu doporučuji restartovat počítač a pokud se aplikace sama nespustí, spustíte ji z nabídky start. Pozor pokud máte nainstalován Office 2016, pravděpodobně budete mít v nabídce i aplikaci OneDrive pro firmy. Tu nepouštějte. Synchronizace firemního i osobního účtu probíhá přes jedinou aplikaci OneDrive. Aplikace OneDrive pro Firmy je tak pozůstatek a myslím, že brzy dojde k jejímu odstranění.

aplikace onedrive v nabídce start

Máte nějaké dotazy nebo připomínky? Zanechte komentář a neváhejte se s námi spojit na facebooku!