Aktualizováno: 13.7.2021, Vytvořeno: 13.7.2021 | V kategorii: ,

Microsoft 365 Uživatelské jméno jiné než primární alias

Chcete přihlašovací údaje uživatele Microsoft 365 jiné, než jeho hlavní e-mailovou schránku? Ano, lze to nastavit. Jak na to si ukážeme v několika bodech.

Ve správci Microsoft 365 si otevřeme uživatele, kterému chceme změnit Jméno. Správce Microsoft 365 > Uživatelé > Aktivní uživatelé. Zvolíme uživatele, kterému chceme upravit přihlašovací e-mail. Standardně nalezneme u uživatele primární alias, který je zároveň i uživatelské jméno a základní alias na adrese.onmicrosoft.com. V našem případě je primární alias alexander.zakotvil@innovativebusiness.cz.

Microsoft 365 Uživatelské jméno jiné než primární alias 1
Profil uživatele před změnou

Pro změnu uživatelského jména klikneme na Spravovat uživatelské jméno a nastavíme požadovanou adresu, kterou bude uživatel používat pro přihlášení do Microsoft 365 a potvrdíme změnu. V tuto chvíli se změní uživatelské jméno, ale zároveň vznikne nový e-mailový alias, který se automaticky nastaví jako primární.

Microsoft 365 Uživatelské jméno jiné než primární alias 3
Úprava uživatelského jména Microsoft 365

Vrátíme se o krok zpět a zvolíme možnost Spravovat uživatelské jméno a e-mail, kde nyní uvidíme změněný primární alias uživatele.

Microsoft 365 Uživatelské jméno jiné než primární alias 5
Aliasy uživatele v Microsoftu 365

Teď tedy zbývá změnit primární alias zpět na původní a potvrdit. Klikneme na ... vedle původního primárního aliasu a zvolit Změnit na primární e-mail.

Microsoft 365 Uživatelské jméno jiné než primární alias 7
Seznam aliasů uživatele v Microsoftu 365

Po tomto zásahu by se vám měl správně nastavit primární alias a uživatelské jméno by mělo zůstat nové.

Microsoft 365 Uživatelské jméno jiné než primární alias 9
Změněné uživatelské jméno a primární e-mailová adresa

Pokud to ale nezabere, přejděte do centra pro správu Exchange Online, opět zvolte uživatele a nastavte mu správně adresu SIP a SMTP.

Microsoft 365 Uživatelské jméno jiné než primární alias 11
Nastavení SMTP a SIP adres ve správě Exchange Online

Na závěr bych rád doporučil všem toto nedělat. Vyhnete se tím problémům do budoucna, kdy některé služby budou používat SIP a některé SMTP adresu.

Máte nějaké dotazy nebo připomínky? Zanechte komentář a neváhejte se s námi spojit na facebooku!