10 důvodů proč být v cloudu

Autor: Aleš Sýkora Vytvořeno: 20/09/2019 Upraveno: 21/09/2019 Rubriky: Cloud

Připravili jsme deset nejčastějších důvodů, které vedou firmy k přechodu z interního provozování IT do online služeb.

1. Cena

V momentu, kdy se firma rozhoduje o nákupu hardware a software, je ten správný čas spočítat si, za na jak dlouho by tato jednorázová investice vystačila při využití online technologií. Z našich zkušeností vyplývá, že se jedná o dobu podstatně vyšší, než je doba životnosti pořizovaných technologií. Navíc rozložení plateb nezatěžuje cash-flow.

2. Predikovatelné výdaje

Platby za služby nepředstavují ani jednorázovou investici, ani žádnou zpětně přepočítanou sazbu. Jedná se o smlouvou striktně dané poplatky za služby, takže při firemním plánování mají klienti jasné podklady.

3. Platíte jen za to, co potřebujete

Forma, kterou jsou online služby poskytovány umožňuje optimalizovat počty uživatelů jednotlivých nakupovaných služeb podle aktuálních potřeb firmy. Přijímáte-li nové zaměstnance, během několika minut mohou využívat všechny firemní aplikace.

4. Vždy aktuální verze všech produktů

Budete vždy pracovat s nejnovějšími nástroji, protože u online aplikací odpadá problém kde vzít nejnovější verzi. Prostě máte vždy to, co ne aktuální. A samozřejmě končí i potřeba neustálého obnovování a modernizování firemních serverů. Starosti o hardware omezíte na infrastrukturu nutnou pro připojení na internet.

5. Efektivita IT oddělení

Neustálá dostupnost nejmodernějších technologií dává IT oddělení možnost pracovat pro firmu. Místo neustálého bezpečnostního záplatování systémů a šroubování serverů mohou jeho členové nastavovat systémy tak, aby vyhovovaly obchodním potřebám firmy. klient tak má větší možnost využít moderních forem řízení a prodeje se skutečnou podporou IT.

6. Jednoduchá správa

Pro fungování všech základních služeb je třeba minimum interní práce. Nemáte-li vlastní IT tým, jeho fungování do jisté míry nahradí poučený uživatel nebo některý z partnerů poskytovatele služeb, jakým je např. provozovatel tohoto webu.

7. Fungování odkudkoliv

Jedna z největších výhod online služeb je naprostá nezávislost geografického místa jejich využívání. Ta je dána samotnou filozofií cloudu, kdy vaše firemní serverovnu nahrazují gigantická datová centra s dokonalou konektivitou do internetu. Svoji agendu tak můžete využívat naprosto kdekoliv, kde se dostanete na internet.

8. Fungování na čemkoliv

Moderní online služby jsou koncipovány tak, aby jejich zásadní aplikace fungovaly na nejpoužívanějších platformách, včetně mobilních zařízení jako jsou tablety a chytré telefony. Například v případě služeb Microsoft Office 365 si tak můžete být jisti, že svůj e-mail si vyřídíte na libovolném zařízení s Windows, iOS či Android, včetně editace jeho přílohy ve formátu Word. Mobilita tím dosahuje dokonalosti.

9. Bezpečnost

Provozovatelé cloudu zaručují takovou bezpečnost svých dat, na jakou lze v podmínkách malého a středního podnikání jen těžko dosáhnout. Vzhledem k tomu, že pro důvěryhodnost poskytovatelů těchto služeb je bezpečnost dat jejich klientů životní prioritou, je riziko jejich ztráty či zneužití násobně menší než v interních podmínkách.

10. Inovace

Díky využívání nejmodernějších technologií zvyšuje firma vnímání značky své firmy jako lídra inovací ve svém oboru, který využívá moderní technologie ke zvýšení efektivity a především nových cest k zákazníkům.

Podívejte se také na 8 důvodů proč nebýt v cloudu.

Chcete Cloud ve vaší firmě snadno a rychle?

Zodpovíme ZDARMA všechny vaše dotazy a doporučíme vhodné cloudové řešení pro vaší firmu

  • Jaké cloudové služby jsou pro vaše potřeby nejvhodnější?
  • Je implementace u vás technicky možná a pokud ano, jakým způsobem?
  • Kolik vás bude cloudové řešení stát a jakou bude mít návratnost?
  • Můžete získat slevu na licence vybraných služeb?
  • Kdo vám cloudové řešení pomůže nasadit a kdy?
Odesláním souhlasím se zpracováním osobních údajů. Vaše osobní údaje chráníme proti zneužití dle podmínek ochrana soukromí provozovatele Bestonline.cz.
Líbil se vám článek? Podpořte nás jeho sdílením k dalšímu psaní!