Spolupráce na jednom dokumentu ve více lidech (nejen z Vaší organizace) pomocí Office 365

Autor: Aleš Sýkora Vytvořeno: 22/06/2016 Upraveno: 11/03/2019 Rubriky: Microsoft Office 365

Office 365 nabízí ve svém balíku kancelářských aplikací možnost spolupracovat na dokumentech ve více lidech v reálném čase a to nejen v online aplikacích, jak jste na to zvyklí například v Google Docs.

K čemu to může být dobré? Například k vytváření nabídek, či dokumentů, na kterých běžně pracuje více lidí. Příkladem může být například nabídka, kterou s obchodníkem ladí jeho nadřízený.

Jak tedy pracovat na jednom dokumentu společně s ostatními?

Podmínkou k tomu, abyste mohli pracovat na jednom dokumentu ve více lidech, je uložení dokumentu na úložišti OneDrive, nebo na webu SharePointu Online, tedy v cloudovém úložišti.

 1. Vytvoříme si dokument v aplikaci Word, Excel…
 2. Klikneme na tlačítko sdílet
  Sdílení dokumentu přes OneDrive pro firmy v Office 365. 1. krok k úspěšné spolupráci ve více lidech na jednom dokumentu.
  a uložíme ho do firemního cloudového úložiště
  Uložení dokumentu do cloudu OneDrive pro firmy v Office 365. 2. krok k úspěšné spolupráci ve více lidech na jednom dokumentu.
  schválně neoznačuji osobní OneDrive, protože na ten firemní dokumenty nepatří
  Uložení dokumentu na OneDrive pro firmy a SharePoint Online. 3. Krok ke sdílení dokumentu a práci na jednom dokumentu ve více lidech díky Office 365
 3. A vyberete si, jak chcete soubor sdílet:
  1. Napíšete e-mail kolegy, nebo spolupracovníka mimo Vaši organizaci, nastavíte přístupová práva (čtení, úpravy).
   POZOR! Na vybrané e-mailové adresy dorazí odkaz k dokumentu. Pro přístup k němu, potřebuje druhá strana Účet Microsoft (dříve Live ID), nebo účet organizace (Office 365).
   Sdílení dokumentu na OneDrive pro firmy a SharePoint Online pro lidi nejen ve Vaší organizaci. 4. Krok ke sdílení dokumentu a práci na jednom dokumentu ve více lidech díky Office 365
  2. Vygenerujete si odkaz k přístupu k dokumentu, buďto odkaz ke čtení, nebo odkaz k zápisu. Zde druhá strana nepotřebuje žádný Microsoft účet.
   Generování odkazu pro sdílení a kooperaci na jednom dokumentu pro více lidí. 5. krok k úspěšné kooperaci na dokumentech v Office 365
 4. A máte hotovo. Jakmile se Váš kolega připojí, uvidíte, kdo zrovna na dokumentu spolupracuje.

Pokud Vás Office 365 zaujal, nebo hledáte partnera, neváhejte nás kontaktovat. Probereme společně jaké jsou možnosti a najdeme pro Vás vhodné řešení.

Chcete Cloud ve vaší firmě snadno a rychle?

Zodpovíme ZDARMA všechny vaše dotazy a doporučíme vhodné cloudové řešení pro vaší firmu

 • Jaké cloudové služby jsou pro vaše potřeby nejvhodnější?
 • Je implementace u vás technicky možná a pokud ano, jakým způsobem?
 • Kolik vás bude cloudové řešení stát a jakou bude mít návratnost?
 • Můžete získat slevu na licence vybraných služeb?
 • Kdo vám cloudové řešení pomůže nasadit a kdy?
Odesláním souhlasím se zpracováním osobních údajů. Vaše osobní údaje chráníme proti zneužití dle podmínek ochrana soukromí provozovatele Bestonline.cz.
Líbil se vám článek? Podpořte nás jeho sdílením k dalšímu psaní!