Napojení Dynamics 365 for Sales na ARES

Autor: Aleš Sýkora Vytvořeno: 10/03/2018 Upraveno: 11/03/2019 Rubriky: Microsoft Dynamics 365

Unavuje Vás zakládání firem a večné vyplňování adres a dalších údajů, které fakticky jen přepisujete z veřejného registru ARES. Máme pro Vás řešení ARES Lite, které Vám umožní okamžitě začít využívat komfort zadávání obchodních vztahů pouze pomocí IČ nebo názvu firmy.

ARES konektor si stáhnete na oficiálních stránkách Microsoft AppsSource, což je dokladem, že aplikace prošla všemi kontrolami a může být instalována bez obav z ohrožení či zneužití dat.

https://appsource.microsoft.com/en-us/product/dynamics-365/bestonline.69f2cba1-b349-4e11-8084-4d8e5eb411b3?tab=Overview

Po importu řešení poklepejte na již nainstalovaný ARES konektor a ukáže se Vám stránka s konfigurací modulu. Do pole IB klíč nemusíte zadávat nic, je určeno pro platící zákazníky, kteří zde zadají vygenerovaný hashtag a aplikace zruší omezení na 10 dotazů do ARES denně.

Při konfiguraci přiřaďte hodnoty ARES ke jménům polí ve formuláři pro Obchodní vztah. Každé mapované pole musí být typu TEXT.

Nastavení modulu ARES

Vložte skript do formuláře

Přejděte na stránku Nastavení > Vlastní nastavení > Přizpůsobit systém. V levém stromu vyberte Entity > Obchodní vztah > Formuláře. ARES konektor je možné přidat pro Obchodní vztah (hlavní) a pro Rychlé vytvoření obchodního vztahu. Jeden zvolte a poklepte na něj.

Na stránce konfigurace formuláře klikněte na Vlastnosti formuláře. Do Knihovny formulářů je třeba přidat innovbus_ares_inicializace a do Obslužných rutin událostí přidat z právě přidané knihovny funkci innovbus_ares_inicializuj pro ovládací prvek Formulář a událost OnLoad.

Jak to funguje

  1. Zadáte IČO nebo alespoň část názvu zakládané firmy a kliknete na tlačítko ARES
  2. Potvrdíte výběr firmy (při hledání podle začátku názvu se zobrazí seznam odpovídajících) a potvrdíte výběr a záznam uložíte.

Další možnost rozšíření informací

Stejným způsobem funguje i další konektor, který je určen pro předplatitele online databáze firem MERK, která nabízí další informace o firmách. K její činnosti je třeba mít zakoupené předplatné této služby i modul MERK.

https://appsource.microsoft.com/en-us/product/dynamics-365/bestonline.73e32508-079a-4b4f-ae66-aa1158d32382?tab=Overview

UPOZORNĚNÍ: Aplikace nepodporují univerzální rozhraní a jsou tedy využitelné pouze při využití v internetovém prohlížeči.

 

Chcete Cloud ve vaší firmě snadno a rychle?

Zodpovíme ZDARMA všechny vaše dotazy a doporučíme vhodné cloudové řešení pro vaší firmu

  • Jaké cloudové služby jsou pro vaše potřeby nejvhodnější?
  • Je implementace u vás technicky možná a pokud ano, jakým způsobem?
  • Kolik vás bude cloudové řešení stát a jakou bude mít návratnost?
  • Můžete získat slevu na licence vybraných služeb?
  • Kdo vám cloudové řešení pomůže nasadit a kdy?
Odesláním souhlasím se zpracováním osobních údajů. Vaše osobní údaje chráníme proti zneužití dle podmínek ochrana soukromí provozovatele Bestonline.cz.
Líbil se vám článek? Podpořte nás jeho sdílením k dalšímu psaní!