Mýtus „Office“

Autor: Vytvořeno: 02/07/2015 Upraveno: 11/03/2019 Rubriky: Microsoft Office 365

V názvosloví produktů, které se jmenují Office je poněkud nepřehledno. Proto jsme připravili malé vysvětlení, které má situaci objasnit.

Microsoft Office 365 je sada aplikací

Řekne-li se Office, většině z nás se vybaví sada kancelářských aplikací Word, Excel, Outlook a PowerPoint, což je správně. Tyto aplikace mají uživatelé většinou nainstalovány na svých počítačích a mohou je používat kdykoliv bez ohledu na internetové připojení.

V případě, kdy uživatel není u svého počítače, může nově kdekoliv používat zdarma internetovou verzi těchto aplikací, které lze spustit ve webovém prohlížeči zdarma odkudkoliv. Proto se pak aplikace jmenují Word Online, Excel Online, Outlook Online a tato verze se souhrnně nazývá Office Online.

Microsoft Office 365 je služba

Office 365 označuje kancelář dostupnou 365 dní v roce. V angličtině se v názvu služby jedná o marketingové využití známého pojmu Office, v češtině však může trochu mást. Office 365 není jen Word, Excel, Outlook a PowerPoint, ale souhrnné označení všech základních IT služeb, jako je elektronická pošta, úložiště dokumentů, videokonference, intranet apod. Licence služeb Office 365 se neposkytuje pro zařízení, ale pro uživatele. Ke službě se přihlašuje každý uživatel svým účtem (jméno a heslo).

Jednou ze služeb Office 365 je také předplatné sady Office, kterou využijete při práci se známými aplikacemi bez připojení k internetu tak, jak jste byli vždy zvyklí. Navíc si může aplikace každý uživatel nainstalovat sadu Office až na deset zařízení (5 počítačů a 5 mobilních zařízení), která může kdykoliv měnit. Tím získá větší možnosti editace a nezávislost na připojení k internetu. Office ve formě služby je průběžně aktualizován a nadále ztrácí význam označování verzí.

Nejen dokumenty uživatele, ale i všechna další nastavení jsou uložená v datovém centru a automaticky uživateli přizpůsobí služby na každém používaném zařízení. Takže například máte k dispozici nejen všechny své dokumenty ve všech zařízeních, ale zároveň vám například aplikace Word či Excel ukazuje poslední editované dokumenty, ať již jste je naposledy upravovali kdekoliv.

V praxi

Například pro malé a střední firmy můžete zakoupit:

Kromě výše uvedeného budete ještě dále mateni produkty jako Office 365 pro podnikatele a dalšími, které však nejsou vhodné pro firmy, ale spíše pro samostatného živnostníka. Jejich zásadním problémem je to, že nejdou centrálně spravovat a starat se tak o firmu jako celek.

Pokud budete mít jakékoliv dotazy, volejte raději před nákupem naši hotline 555 501 810.

Chcete Cloud ve vaší firmě snadno a rychle?

Zodpovíme ZDARMA všechny vaše dotazy a doporučíme vhodné cloudové řešení pro vaší firmu

  • Jaké cloudové služby jsou pro vaše potřeby nejvhodnější?
  • Je implementace u vás technicky možná a pokud ano, jakým způsobem?
  • Kolik vás bude cloudové řešení stát a jakou bude mít návratnost?
  • Můžete získat slevu na licence vybraných služeb?
  • Kdo vám cloudové řešení pomůže nasadit a kdy?
Odesláním souhlasím se zpracováním osobních údajů. Vaše osobní údaje chráníme proti zneužití dle podmínek ochrana soukromí provozovatele Bestonline.cz.
Líbil se vám článek? Podpořte nás jeho sdílením k dalšímu psaní!